لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۶

اعتراض فعالان زیست محیطی به لغو محدودیت استفاده از زغال سنگ در آمریکا


اسکات پروت رئیس آژانس محافظت از محیط زیست ایالات متحد
اسکات پروت رئیس آژانس محافظت از محیط زیست ایالات متحد

گروه های مدافع محیط زیست درباره لغو احتمالی برنامه کاهش میزان گازهای گلخانه ای که در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما پایه گذاری شد و عامل گرمایش زمین تلقی می شود، ابراز نگرانی شدید می کنند.

رئیس آژانس محافظت از محیط زیست ایالات متحده پیشتر اعلام کرد روز سه شنبه ۱۸ مهر طرح خروج آمریکا از برنامه کاهش گازهای گلخانه ای موسوم به برنامه انرژی پاک را امضا خواهد کرد.

اسکات پروت روز دوشنبه در ایالت جنوبی کنتاکی از قصدش خبر داد که برنامه انرژی پاک دولت اوباما و محدودیت استفاده از زغال سنگ در نیروگاه های برق، به بیکاری بویژه در صنعت تولید زغال سنگ دامن زده است.

بعضی فعالان زیست محیطی با اشاره به دیوانعالی ایالات متحده که آلودگی ناشی از استفاده از زغال سنگ در نیروگاه های برق را زنگ خطری برای سلامت عمومی قلمداد می کند، از اسکات پروت برای هدایت آژانس محافظت از محیط زیست انتقاد می کنند.

اجرای برنامه انرژی پاک دولت اوباما هنوز اجرایی نشده است چون دیوانعالی سال گذشته بمنظور بررسی جنبه های قانونی آن، اجرای برنامه را به تعلیق درآورد.

با اینحال انتظار می رود تصمیم لغو برنامه انرژی پاک دولت اوباما توسط آژانس محافظت از محیط زیست ایالات متحده با موانع قانونی ناشی از شکایت فعالان زیست محیطی و دادگستری های ایالتی روبرو شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG