لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۷

لستر هولت مجری نخستین مناظره ترامپ و کلینتون کیست؟


هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ نامزدهای دو حزب عمده دموکرات و جمهوریخواه آمریکا عصر دوشنبه برای نخستین بار در مناظره انتخاباتی روبروی هم قرار می گیرند. پیش بینی می شود که این یکی از پربیننده‌ترین رویدادهای سیاسی آمریکا در چندین دهه اخیر باشد و همین امر بار مضاعفی را بر دوش مجری مناظره قرار می دهد.

لستر هولت مجری این مناظره تلویزیونی صاحب یک پیشینه درخشان حرفه روزنامه نگاری تلویزیونی است و در حال حاضر مجری اخبار شبانه شبکه خبری ان بی سی است که هر شب میلیون‌ها بیننده در آمریکا دارد.

این تجربه آقای هولت را به یک چهره سرشناس ملی و فردی وارد به برنامه‌های مهم تلویزیونی تبدیل کرده است.

پیشتر دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات آمریکا لستر هولت را به طرفداری از حزب دمکرات متهم کرده بود، اما آنطور که تحقیقات روزنامه نگاران آمریکایی نشان می دهد، هولت در حزب جمهوریخواه ثبت نام کرده است.

برخی پیش بینی ها حاکی است که مناظره دوشنبه شب بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون بیننده داشته باشد.

لستر هولت اولین مجری سیاهپوست مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سال ۱۹۹۲ به این سو است.

اجداد او از جامائیکا به ایالات متحده مهاجرت کرده اند. او برخلاف رویه بخش اعظم روزنامه نگاران آمریکایی فعالیت چندانی در توئیتر ندارد و آخرین توئیت هایش مربوط به المپیک ریو است.

لستر هولت پیشتر در ماه ژانویه مجری مناظره دموکرات ها بود و با آن که از ورود به هر گونه بحثی خودداری کرد اما نشان داد که پرسش های سختی مطرح می کند.

هولت دو درجه دکتری افتخاری دارد، اما لیسانس ندارد. او تحصیل در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا را پس از دو سال ترک کرد تا کار در یک ایستگاه رادیو را در سانفرانسیسکو آغاز کند.

XS
SM
MD
LG