لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۲

تد کروز، به خاطر عدم تایید دونالد ترامپ در مجمع جمهوری خواهان "هو" شد


سناتور تد کروز در حال سخنرانی در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان
سناتور تد کروز در حال سخنرانی در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان

سناتور ایالت تگزاس، تد کروز، چهارشنبه شب در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان سخنرانی کرد. اما او به خاطر آنکه دونالد ترامپ، رقیب پیشین خود در رقابت های درون حزبی جمهوری خواهان را به عنوان نامزد حزب تایید نکرد، در مراسم چهارشنبه شب در شهر کلیولند "هو" شد.

سناتور تگزاس بخش عمده ای از سخنرانی خود را به اهمیت آزادی اختصاص داد و از تفاوت های حزب جمهوری خواه و حزب دموکرات سخن گفت. او همچنین حملاتی به باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کرد.

اما جمعیت حاضر پس از آنکه دیدند او در سخنرانی اش حرفی از تایید دونالد ترامپ به میان نیاورد، او را "هو" کردند. تد کروز آخرین رقیب دونالد ترامپ بود که از صحنه انتخابات خارج شد. دونالد ترامپ به او لقب "تد دروغگو" داده بود.

تد کروز دربخشی از سخنانش در انتقاد از سیاست های دولت اوباما در قبال ایران گفت در ایران روزهای تعطیلشان را با گفتن "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" جشن می گیرند. او گفت دولت اوباما "مشاغل را به خارج صادر می کند و تروریست وارد می کند."

تد کروز از "تروریسم رادیکال اسلامی" سخن گفت و در عین حال تاکید کرد که پیروان ادیان مختلف از جمله مسیحیان، یهودیان، مسلمانان و حتی افراد بی دین در آمریکا باید آزاد باشند. او گفت جمهوری خواهان مخالف این هستند که دولت در همه امور مردم دخالت کند و برای آنها تصمیم گیری کند.

تد کروز گفت: "آنهایی که به سخنان [من] گوش می دهند، لطفا ماه نوامبر در خانه نمانید." او گفت به کاندیدایی رای دهید که به او اعتماد می کنید که از آزادی ها دفاع خواهد کرد و به قانون اساسی آمریکا وفادار خواهد بود.

چند لحظه پس از این سخنان بود که نمایندگان حزبی ایالت نیویورک که در کنوانسیون جمهوری خواهان حاضر بودند، با صدای بلند از تد کروز خواستند که حمایت خود را از دونالد ترامپ، میلیاردر نیویورکی اعلام کند. تد کروز اما صرفا گفت که به اشتیاق آنها ارج می نهد. پس از آن، سخنرانی او به خاطر سر و صدای جمعیت به راحتی شنیده نمی شد. پس از آنکه دونالد ترامپ در بخش دیگری از کنوانسیون حاضر شد و تد کروز صحنه سخنرانی را تر می کرد، بار دیگر جمعیت از "هو" کردن دست کشیدن و به تشویق کردن روی آوردند.

XS
SM
MD
LG