لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۵

کروز: غیر از من یا ترامپ فرد دیگری نباید نامزد نهایی جمهوریخواهان شود


از راست: جان کیسیک، تد کروز، و دونالد ترامپ، سه کاندیدای جمهوریخواه هستند که با هم رقابت می کنند.
از راست: جان کیسیک، تد کروز، و دونالد ترامپ، سه کاندیدای جمهوریخواه هستند که با هم رقابت می کنند.

سناتور تد کروز، داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا از حزب جمهوریخواه، می گوید تنها او یا دونالد ترامپ، رقیب هم حزبی اش، باید به عنوان نامزد نهایی حزب برای انتخابات ماه نوامبر انتخاب شوند.

برخی از مخالفان دونالد ترامپ داوطلب در حزب جمهوریخواه امیدوارند که حزب در کنوانیسون ملی خود در ماه ژوئیه، فرد دیگری غیر از این دو داوطلب پیشتاز را به عنوان نامزد نهایی حزب معرفی کند.

تد کروز روز دوشنبه و یک روز پیش از انتخابات مقدماتی در ایالت ویسکانسین گفت، اگر کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه فرد دیگری جز او یا ترامپ را به عنوان نامزد نهایی حزب انتخاب کند، "مردم به درستی شورش خواهند کرد."

دونالد ترامپ، تد کروز و جان کیسیک، سه نامزد باقی مانده در جبهه جمهوریخواهان برای کسب نامزدی نهایی حزب، در حال حاضر با یکدیگر رقابت می کنند. از نظر تعداد آراء نمایندگان حزبی، جان کیسیک فرماندار اوهایو، پس از دونالد ترامپ و تد کروز در رتبه سوم قرار دارد.

دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی که تا کنون برگزار شده، در مجموع پیشتاز رقابت ها بوده است. اما بر اساس برخی نظرسنجی ها، تد کروز که در ردیف دوم قرار دارد، در ایالت ویسکانسین از وی محبوب تر است.

نامزد نهایی حزب جمهوریخواه به رای ۱۲۳۷ نماینده حزبی نیاز دارد. ترامپ در حال حاضر آراء ۷۳۶ نماینده حزبی، کروز آراء ۴۶۳ نماینده حزبی و کیسیک آراء ۱۴۳ نماینده حزبی را دارد. ایالت ویسکانسین دارای ۴۳ نماینده حزبی برای جمهوریخواهان است.

کاندیداهای جمهوریخواه بر سر آراء ۹۴۳ نماینده حزبی باقیمانده در سراسر آمریکا با هم رقابت می کنند.

XS
SM
MD
LG