لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۸

دونالد ترامپ، برنی سندر را متهم به اخلال در تجمع انتخاباتی شیکاگو کرد


دونالد ترامپ در کانزاس سیتی
دونالد ترامپ در کانزاس سیتی

دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برنی سندرز، کاندیدای دموکرات و طرفداران آقای سندرز را متهم کرد که برای اخلال در سخنرانی او در شهر شیکاگو برنامه ریزی کرده بودند.

آقای ترامپ روز جمعه پس از بروز درگیری میان طرفداران و مخالفانش، تجمع انتخاباتی خود در شهر شیکاگو، سومین شهر بزرگ آمریکا را لغو کرد.

پلیس بعد از متفرق کردن افراد درگیر در شیکاگو، پنج نفر را بازداشت کرد. بسیاری از مخالفان دونالد ترامپ شعار "برنی، برنی" سر می دادند و پلاکاردهای او را در دست داشتند.

روز شنبه، دونالد ترامپ در یک تجمع دیگر انتخاباتی در شهر "کانزاس سیتی" در ایالت میزوری که دست کم ۲۰ دقیقه شاهد اعتراضات مخالفانش بود، برنی سندرز را متهم کرد که طرفدارانش را به تجمع انتخاباتی شیکاگو فرستاده بود تا مانع برگزاری آن شود.

اما برنی سندرز با صدور اطلاعیه ای ضمن دروغگو خواندن دونالد ترامپ، گفت اگرچه حضور طرفدارانش را در روز جمعه در شیکاگو ارج می نهد، اما ستاد انتخاباتی او هیچ برنامه ریزی قبلی در این مورد نکرده بود.

رقیبان دونالد ترامپ در حزب دموکرات او را متهم می کنند که شعارهای انتخاباتی خطرناکی می دهد. هیلاری کلینتون، وزیر سابق خارجه آمریکا و کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری روز شنبه از رای دهندگان آمریکایی خواست که شعارهای دونالد ترامپ را رد کنند. خانم کلینتون به طرفداران خود در سنت لوئیس گفت اگر "با کبریت بازی کنید، آتشی بپا خواهید کرد که نمی توانید آن را کنترل کنید."

در همین حال در ادامه رقابت های درون حزبی جمهوریخواهان برای کسب عنوان نامزدی حزب در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر، در شهر واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا، مارکو ربیو پیروز رقابت های دورن حزبی شد و تد کروز توانست در ایالت وایومینگ پیروز شود. ترامپ در این ایالت پس از روبیو، سوم شود.

در رقابت های دموکرات ها هیلاری کلینتون تا به امروز توانسه است حمایت ۱۲۳۱ نماینده از ۲۳۸۳ نماینده ایالتی لازم برای تائید نامزدی خود در حزب دموکرات را کسب کند و برنی سندرز تنها رقیب کلینتون حمایت۵۷۶ نماینده را کسب کرده است.

در جبهه جمهوریخواهان، دونالد ترامپ نیز موفق به کسب حمایت۴۶۰ نماینده از ۱۲۳۷ نماینده لازم برای نامزدی حزب جمهوریخواه شده است. تاکنون شمار نمایندگان حامی تد کروز، ۳۷۰، مارکو روبیو ۱۶۳ وجان کسیک ۶۳ بوده است.

XS
SM
MD
LG