لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۴

«بزرگترین چالش مشترک» معاونان ترامپ و کلینتون در مناظره سه‌شنبه شب چیست؟


مایک پنس (چپ) و تیم کین (راست)
مایک پنس (چپ) و تیم کین (راست)

مایک پنس و تیم کین، یاران انتخاباتی دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون نامزدان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سه‌شنبه شب با هم مناظره می کنند که میلیون‌ها آمریکایی بیننده آن خواهند بود.

این مناظره ۹۰ دقیقه ای ساعت ۹ شب به وقت واشنگتن از شبکه خبری سی.بی.اس پخش خواهد شد. میزبان برنامه الین کیهانو، اولین مجری آسیایی تباری خواهد بود که میزبان چنین مناظره ای است.

به نوشته وال استریت جورنال، مایکل مورفی قانونگذار جمهوریخواه ایالت ایندیانا می گوید چالش دو شرکت کننده در مناظره امشب این خواهد بود که اصلا خود خبرساز نشوند. به گفته او: «به عنوان یک معاون کاندیدای ریاست جمهوری کاری تنها که نمی خواهید کنید این است که توجه را از یار انتخاباتی‌تان و برنامه‌هایشان به سمت خود منحرف کنید.»

مایک پنس با دونالد ترامپ، و تیم کین با هیلاری کلینتون، در برخی از سیاست ها اختلاف دارند، اما در انتخابات گفته اند که از برنامه های نامزدهای احزاب خود حمایت می کنند.

برای نمونه دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون هر دو مخالفت خود را با پیمان شراکت ترانس-پاسیفیک، یا پیمان سرمایه گذاری منطقه آسیا-اقیانوسیه و آمریکا اعلام کرده اند در حالی که معاونان آنها در انتخابات، پیشتر از این پیمان حمایت کرده بودند. پنس و کین، هرچند مواضع خود را پس از آنکه یار انتخاباتی شدند برای هماهنگ کردن با نامزدهای دو حزب تغییر داده اند.

موضوع سقط جنین نیز یکی دیگر از این موارد است؛ تیم کین که یک مذهبی کاتولیک است با هیلاری کلینتون در موضوع سقط جنین اختلاف عقیده دارد اما او گفته است از سیاست نامزد حزب دموکرات برای پایان دادن به ممنوعیت اختصاص منابع مالی فدرال برای سقط جنین حمایت می کند.

مناظره اول دو نامزد دموکرات و جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به حملات شخصی تبدیل شد؛ اما بسیاری انتظار دارند که در مناظره سه‌شنبه شب کاندیداهای دو حزب برای مقام معاون ریاست جمهوری که سابقه طولانی سیاسی دارند، شاهد بحث ها و اختلافات جدی بر سر برنامه های دو نامزد برای اداره کشور باشند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG