لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۸

در آستانه مناظره نامزدهای معاونت ریاست جمهوری آمریکا؛ مایک پنس کیست


مایک پنس در کنار دونالد ترامپ
مایک پنس در کنار دونالد ترامپ

مایک پنس، یار انتخاباتی دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه، روز سه شنبه با تیم کین یار انتخاباتی هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات مناظره دارد.

مایک پنس پنجاهمین فرماندار ایالت ایندیانا است و طرفدار کوچک شدن دولت و یک محافظه کار مالی است. وی در مقام فرمانداری ایندیانا سابقه شناخته شده ای در کاهش مالیات و احیای اقتصاد دارد.

مایک پنس دستور قطع بودجه برای گروه های کمک به استقرار پناهجویان سوریه در ایندیانا را صادر کرد. این دستور از سوی قاضی فدرال تبعیض آمیز شناخته و رد شد.

پنس قانون احیای آزادی مذهبی را امضا کرد. این قانون به تجارت های خرد اجازه استفاده از آزادی مذهب به عنوان دفاع در روند حقوقی را می دهد. او مخالف ورود مسلمانان به آمریکا است.

اما به نوشته نیویورک تایمز، او در ماه اوت امسال در یک برنامه داریویی به نوعی گفت که ممنوعیت ورود مهاجران مسلمان که ترامپ آن را مطرح کرده، می تواند گسترده شود و ادیان دیگر را نیز در بر بگیرد؛ اگر این افراد به نوشته نیویورک تایمز «از کشورها و مناطقی که حامی تروریسم هستند، می آیند.»

مایک پنس شش بار در مجلس نمایندگان انتخاب شده است.

او در ابتدا از نامزدی سناتور تد کروز در بین داوطلبان نامزدی جمهوریخواهان استقبال کرده بود و پس از پیشرفت کمپین انتخاباتی ترامپ در ماه مه از او پشتیبانی کرد.

مایک پنس یک مسیحی تبشیری است و در سال ۱۹۸۶ از دانشکده حقوق دانشگاه ایندیانا فارغ التحصیل شده است. او در سال ۱۹۸۵ ازدواج کرد و سه فرزند دارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG