لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۸

تمرکز کاخ سفید بر سناتور وارن، رقیب احتمالی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰


الیزابت وارن، ۶۷ ساله، در حال حاضر سناتور دموکرات از ایالت ماساچوست است.
الیزابت وارن، ۶۷ ساله، در حال حاضر سناتور دموکرات از ایالت ماساچوست است.

کاخ سفید فعالیت های الیزابت وارن، سناتور دموکرات ایالت ماساچوست، را که از رقبای اصلی پرزیدنت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ محسوب می شود تحت نظر قرار داده است.

بنا به گزارش وبسایت «هیل»، کمیته ملی جمهوریخواهان آمریکا در همکاری مشترک با کاخ سفید مشغول تشکیل یک پرونده تحقیقاتی درباره سناتور الیزابت وارن و دیگر رقبای احتمالی پرزیدنت ترامپ در انتخابات سال ۲۰۲۰ شده است.

از سوی دیگر نیز کاخ سفید در حال بررسی انتقادات خانم وارن از دونالد ترامپ هستند و به آنها واکنش صریح نشان داده اند.

سناتور وارن ماه گذشته از تصمیم پرزیدنت ترامپ در بکارگیری قدرتمندترین بمب غیرهسته ای آمریکا در افغانستان انتقاد کرده بود که منجر به واکنش شدید از سوی کاخ سفید شده بود.

به گفته یک مقام کاخ سفید که از فاش کردن نامش خودداری کرده، خانم وارن در قلب ها و اذهان فعالان لیبرال آمریکا رهبر یک حزب تلقی می شود و به همین خاطر اظهارات او وزنی دارد که باید آنرا در رقابت های انتخاباتی لحاظ کرد. به گفته این مقام، «نادیده گرفتن خانم وارن رویکرد مناسبی نیست.»

در حالیکه حزب دموکرات آمریکا هنوز رهبر معینی ندارد، سناتور وارن تبدیل به صدایی برای اپوزیسیون مخالف پرزیدنت ترامپ شده است.

برخی دموکرات ها خانم وارن را یک منبع تحرک برای لیبرال ها و بویژه زنان می بینند، بسیاری معتقدند او می تواند همچنین حمایت کسانی که در انتخابات گذشته به ترامپ رأی دادند را به سوی خود سوق دهد. تا انتخابات ۲۰۲۰ زمان زیادی مانده و سال آینده انتخابات میاندوره ای برگزار می شود که براساس آن اعضای مجلس نمایندگان و یک سوم اعضای سنا انتخاب می شوند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG