لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ایران ۲۲:۵۲

پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات فرمانداری ایالت‌های ویرجینیا و نیوجرسی


«رالف نورتام» (راست) توانست فرماندار جدید ایالت ویرجینیا شود. او جانشین آقای «تری مک آلیف» (چپ) می شود.

دموکراتها پیروزی در انتخابات چند فرمانداری را جشن گرفتند. در انتخابات سه شنبه ۱۶آبان، در ویرجینیا، «رالف نورتام» پزشکی که معاون فرماندار فعلی بود، توانست «اد گیلسپی» نامزد جمهوریخواه را شکست بدهد. این انتخابات از این جهت اهمیت داشت که پیشتر گفته شده بود، به نوعی یک نظرسنجی درباره پرزیدنت ترامپ و درباره حزب او در آستانه انتخابات میاندوره ای سال آینده است.

دکتر رالف نورتام در سخنرانی پیروزی خود از پایان شکاف صحبت کرد. او گفت: ویرجینیا امروز حرف خودش را زده که به اختلاف ها خاتمه بدید، که ما نفرت و تعصب و سیاستهایی که این کشور را تقسیم کرده تایید نمی کنیم . به شما می گویم که در ویرجینیا یک پزشک باید این شکافها را ترمیم کند و اتحاد را به مردم برگرداند و آن پزشک من هستم که در چهارسال آینده آماده خدمتم.

«رالف نورتام» که پزشک است، در چهارسال گذشته معاون فرماندار دموکرات فعلی ویرجینیا بود.
«رالف نورتام» که پزشک است، در چهارسال گذشته معاون فرماندار دموکرات فعلی ویرجینیا بود.

«اد گیلسپی» نامزد جمهوریخواه که در انتخابات شکست خورد.
«اد گیلسپی» نامزد جمهوریخواه که در انتخابات شکست خورد.

نورتام بر نامزد جمهوریخواه «اد گیلسپی» پیروز شد که هرگز در کنار دونالد ترامپ مبارزه نکرد ولی کوشید از طریق تبلیغات انتخاباتی در مورد مهاجرت و مسایل مورد علاقه طرفداران پرزیدنت ترامپ، رای آنها را جلب کند.

اقای ترامپ پیشتر خواستار رای مردم ویرجینیا به گلسپی شده بود. رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه شب، در توئیتی نوشت: گیلسپی سخت تلاش کرد ولی از من و مواضع من حمایت نخواست.

در ویرجینیا رای دهندگان دموکرات همچنین «دانیکا روُم» نخستین زن تراجنسی را به نمایندگی کنگره ایالتی برگزیدند.

دموکراتها همچنین در انتخابات فرمانداری ایالت نیوجرسی پیروز شدند و شهرداران دمکرات نیویورک و بوستون هم برای یک دوره دیگر انتخاب شدند.

در نیوجرسی «فیل مورفی» دموکرات با «کیم گوادانوی» جمهوری خواه بر سر کرسی «کریس کریستی» که دیگر محبوبیت زیادی ندارد، رقابت کردند و آقای مورفی پیروز شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG