لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۷

انتخابات فرماندار ویرجینیا و نیوجرسی؛ رفراندومی درباره ترامپ


مردم ویرجینیا و نیوجرسی امروز برای انتخاب فرماندار جدید به پای صندوق های رای می روند.

بسیاری به دلیل رقابت نزدیک دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در این دو ایالت، انتخابات روز سه شنبه شانزدهم آبان را رفراندومی درباره پرزیدنت ترامپ می دانند. در ایالت ویرجینیا که رقابت دو حزب مطرح بسیار نزدیک است، «اد گیلسپی» جمهوریخواه برای رسیدن به مسند فرمانداری باید از سد «رالف نورتام» دموکرات برود که در حال حاضر معاون فرماندار دموکرات این ایالت است.

در نیوجرسی هم «فیل مورفی» دموکرات با «کیم گوادانوی» جمهوری خواه بر سر کرسی «کریس کریستی» که دیگر محبوبیت زیادی ندارد، رقابت خواهد کرد.

این انتخابات برای هر دو حزب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دموکرات ها در هیچ انتخابات مهمی در سال جاری به پیروزی نرسیده اند. جمهوری خواه ها هم در میانه درگیری پرزیدنت ترامپ با نمایندگان این حزب در کنگره، به دنبال کسب پیروزی های بیشتر پیش از انتخابات میان دوره ای سال آینده هستند.

در وریجینیا این انتخابات تبدیل به جدال نفس گیری شده که دو طرف برای پیروزی دست به دامان شخصیت های مهمی شده اند. باراک اوباما و مایک پنس با حضور در این ایالت برای کاندیداهای دموکرات و جمهوری خواه تبلیغ کرده اند.

گیلسپی نامزد حزب جمهوری خواه در حالی که فاصله اش با ترامپ را حفظ کرده، بارها در تبلیغات تلویزیونی از سیاست های او مانند مهاجرت دفاع کرده است. نورتام هم گیلسپی را هم ردیف طرفداران برتری نژادی ای که در شارلوتسویل دست به تظاهرات زده بودند، دانست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG