لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۲

پرزیدنت اوباما رهبران کنگره را به تشکیل جلسه ای در کاخ سفید دعوت می کند


پرزیدنت اوباما رهبران کنگره را به تشکیل جلسه ای در کاخ سفید دعوت می کند
پرزیدنت اوباما رهبران کنگره را به تشکیل جلسه ای در کاخ سفید دعوت می کند

باراک اوباما رییس جمهوری امریکا از رهبران جمهوریخواه و دمکرات کنگره دعوت کرده است راه هایی را برای همکاری در مسائل اساسی، پس از آن که جمهوریخواهان در انتخابات میان دوره ای کنترل مجلس نمایندگان را به دست گرفتند، بررسی کنند.

آقای اوباما روز پنجشنبه در پی جلسه کابینه گفت او از دو جمهوریخواه ارشد، میچ مک کانل رهبر اقلیت سنا، و جان بوئنر، عضو ارشد مجلس نمایندگان، خواست روز ١٨ نوامبر در کاخ سفید با هری رید رهبر اکثریت دمکرات سنا و ننسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان ملاقات کنند. انتظار می رود زمانی که کنگره جدید کارش را در ماه ژانویه آغاز کند، بوئنر به ریاست مجلس نمایندگان برگزیده شود.

آقای اوباما گفت جلسه بر آنچه می تواند برای پرداختن به مسائل اقتصادی فوری ، پیش از آغاز کار کنگره جدید انجام گیرد، متمرکز خواهد بود. رییس جمهوری اظهار داشت مهم است که به جلو حرکت کرد زیرا مردم امریکا نمی خواهند دولت در بحث های حزبی درگیر شود و کاری انجام ندهد.

آقای اوباما همچنین از فرمانداران جدید جمهوریخواه و دمکرات ایالت ها دعوت کرده است برای بیان نظریات و نگرانی های خود در جلسه ای در کاخ سفید شرکت کنند.

در این میان، سناتور مک کانل بر هدف حزب جمهوریخواه بر برای محروم ساختن پرزیدنت اوباما از انتخاب دوباره تاکید گذاشته است.
او روز پنجشنبه در سخنانی در بنیاد محافظه کار هریتیج در واشنگتن، برخی از برنامه های جمهوریخواهان را تشریح کرد، کاهش هزینه ها و کوچک کردن اندازه دولت از آن جمله است. او گفت لغو قانون اصلاح بیمه درمانی، که در اوایل سال جاری علیرغم مخالفت شدید جمهوریخواهان تصویب شد، ارجحیت عمده دیگری است.
مک دانل یاد آور شد که جمهوریخواهان علیرغم پیروزی های بزرگ در انتخابات میان دوره ای، ناچار خواهند بود درباره آنچه می توانند بدون کنترل سنا یا کاخ سفید به دست آورند، «واقع بین» باشند.

XS
SM
MD
LG