لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۶

واکنش اد رویس به قانون شدن تمدید تحریم های ایران: گول لفاظی های تهران را نخورید


اد رویس رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا
اد رویس رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به قانون شدن طرح تحریم ایران می گوید این تهران است که با لفاظی سعی دارد اینطور نشان دهد که توافق هسته ای نقض شده است.

اد رویس در بیانیه ای که روز پنجشنبه ۲۵ آذر منتشر کرد، یادآور شد: حمایت ایران از تروریسم و تلاش آن در توسعه تسلیحاتی که می توانند آمریکا را هدف قرار دهند، تهدیدی جدی برای امنیت ملی ما محسوب می شود.

وی افزود: «این قانون، تحریم های کنونی را در راستای مقابله با برنامه نامشروع تسلیحاتی ایران تمدید می کند، چیزی که در توافق هسته ای پرزیدنت اوباما وجود نداشت و همچنین تضمین می کند که کابینه آقای ترامپ بتواند در صورتیکه که آیت الله دستور به ساخت سلاح هسته ای دهد آنها را دوباره اعمال کند.»

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بخش دیگری از بیانیه خود گفت: «بنابراین، گول لفاظی های تهران را نخورید. ایران تنها طرف توافق است که مفاد توافق را زیر پا گذاشته. این قانون تضمین می کند که آمریکا بتواند کماکان رژیم ایران را (در قبال تعهداتش) مسوؤل نگه دارد.»

واکنش آقای رویس به قانون شدن طرح «اچ.آر.۶۲۹۷» است که تحریم ها علیه ایران را به مدت یک دهه تمدید می کند.

کنگره آمریکا این مصوبه را با اکثریت آرا تصویب کرد و باراک اوباما از امضای آن خودداری کرد اما براساس قانون اساسی آمریکا این مصوبه بعد از ده روز بطور خودکار به قانون تبدیل می شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG