لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۴

ادامه تعهد آمریکا به نبرد با ایبولا


آرشیو
آرشیو

هرچند در هفته های اخیر خبرهای دلگرم کننده ای در مورد مهار اپیدمی ایبولا در آفریقای غربی رسیده است، اما بروز عفونت های جدیدادامه دارد، و ایالات متحده آمریکا همچنان متعهد است هر کاری را که برای متوقف ساختن آن لازم است انجام دهد.

سپتامبر گذشته، پرزیدنت باراک اوباما افزایش عمده ای را در کوشش های آمریکا برای کمک به نبرد با بیماری اعلام داشت، و نمونه ای برای کشورهای دیگر نیز وضع کرد. ما، به اتفاق کمک پزشکان و دیپلمات ها، سربازان، کارشناسان، مسئولان بهداشت، متخصصان فعالیت های بشر دوستانه و دیگران را افزایش دادیم. و همه دوش به دوش برای متوقف ساختن بیماری کار می کنند.

واحد های درمان ایبولا و ساختارهای پاسخ اولیه، اینک جا افتاده اند. شمار تختخواب های بیمارستانی از تعداد لازم برای درمان موارد جاری بیشتر است، و سربازان و مهندسانی که آنها را نصب می کنند می توانند باز گردند.

معنای آن این نیست که اپیدمی یا تعهد آمریکا به پایان بخشیدن به ایبولا تمام شده است. کارشناسان می گویند آخرین کیلومتر کوشش برای از بین بردن یک بیماری عفونی مسری، اغلب ناهموارترین بخش مسیر است. یافتن آخرین افراد آلوده و کسان دیگری که تماس نزدیک با آنها دارند،کوشش در محل های دور افتاده به سرپرستی واگیر شناسان با تجربه را ایجاب می کند. مرکز آمریکایی کنترل بیماری بسیاری از پرسنل مورد نیاز را فراهم می آورد، و کشورهای دیگر تشویق می شوند بر سهم خود در این مرحله بیماری بیافزایند.

حالا، یک سال پس از اعزام نخستین پرسنل آمریکا به منطقه، ایالات متحده آفریقای غربی را رها نمی کند. در پایبندی به گفته پرزیدنت اوباما که ما با ایبولا بعنوان یک ارجحیت امنیت ملی برخورد می کنیم، ما به رهبری پاسخ بین المللی به ایبولا ادامه خواهیم داد. بیش از ۱۰ هزار پاسخ دهنده غیر نظامی برای نبرد با بیماری در صحنه حضور دارند و آمریکا از آنها حمایت می کند.

مرحله بعدی، درگیری و پاسخ بادوام و هدفمند بین المللی را در حالی که ما برای به صفر رساندن موارد بیماری در آفریقای غربی کار می کنیم ایجاب می کند. نبرد هنوز تمام نشده است و ما به هدف رسیدن به یک آفریقای غربی آزاد از ایبولا پایبند هستیم.

XS
SM
MD
LG