لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۹

هلند به دو مرد یمنی برای طرح ریزی حمله تروریستی مظنون است


مقامات امنیتی در هلند می گویند به دو مرد یمنی که پس از ورود به آمستردام از آمریکا دستگیر شدند، به تبانی برای ارتکاب یک عمل تروریستی مظنون هستند.

این دو مرد یکشنبه شب، پس از آن که با هواپیمای یونایتد ارلاینز از شیکاگو وارد هلند شدند، با کالاهای مشکوکی که در چمدانشان داشتند، بازداشت شدند.

مقامات بر این عقیده اند آنها، که «احمد محمد ناصر الصوفی»، و «حزمام الموریسی» معرفی شده اند، احتمالا ماموریت داشتند شیوه ای را برای یک حمله تروریستی آزمایش کنند. شبکه خبری ای بی سی گفت دو مرد متهم شده اند، اما این خبر رسما تایید نشده است.

مقامات امنیتی در شهر بیرمنگهام، در ایالت آلاباما در آمریکا، تلفن های همراه و ساعت هایی، همراه با ۷ هزار دلار پول نقد، در چمدان صوفی پیدا کردند. با این حال او از صافی امنیتی گذشته و اجازه یافت رهسپار شیکاگو شود زیرا هیچ قانونی را نقض نکرده بود.

صوفی و الموریسی قرار بود از آنجا به واشنگتن دی سی و سپس به آمستردام بروند. اما وقتی آنها برنامه های سفرشان را تغییر دادند و تصمیم گرفتند مستقیما به پایتخت هلند بروند، مقامات آمریکایی مظنون شدند. آنها مقامات هلندی را آگاه ساختند و مارشال های هوائی آمریکا درهواپیما مستقر شدند.

یک تلفن همراه به یک بطری داروی ضد اسید وصل شده بود. در چمدان همچنین تعداد بیشتری تلفن همراه و چندین ساعت که به یکدیگر متصل شده بودند، پیدا شد.

گزارش ها حاکی است الصوفی در شهر دیترویت در ایالت میشیگان زندگی می کند.

کاخ سفید گفت هیچکدام از دو مرد در فهرست افراد " ممنوع از پرواز" قرار نداشتند.

XS
SM
MD
LG