لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۸

آمریکا تا پیش از سفر رهبر چین اعمال تحریم‌های سایبری را متوقف می کند


روزنامه واشنگتن پست می‌نویسد پرسشی که چند روز پیش از یک عضو واحد جدید پنتاگون موسوم به واحد امور جنگ سایبری پرسیده شد اوباما را بر آن داشت تا درباره ناتوانی آمریکا در مقابله با موج حملات سایبری ابراز ناخرسندی کند.

باراک اوباما روز جمعه در آژانس امنیت ملی آمریکا در ایالت مریلند به سربازان گفت: "سرعت حملات بسیار بیشتر از دفاع است. روس‌ها خوب کار می‌کنند. چینی‌ها خوبند. ایرانی‌ها هم خوبند." او گفت مشکل اینجاست که علی‌‌رغم بهبود کار آمریکا در یافتن منابع حملات "نمی‌توان مستقیما حملات را متوجه این کشورها کرد،" و به گفته اوباما همین امر مقابله به مثل را مشکل می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا در این سخنان زمینه فوق را محل رقابت خواند و گفت اگر ما بخواهیم می‌توانیم در آن موفق شویم.

واشنگتن پست می‌نویسد جنگ سایبری یکی از ضروری‌ترین مشکلات پیش روی کاخ سفید در ۱۶ ماه گذشته بوده است.

رئیس‌جمهوری چین قرار است هفته آینده در واشنگتن با باراک اوباما ملاقات کند و آنطور که یک مقام آمریکیی ناشناس به خبرگزاری رویترز گفته، آمریکا قصد ندارد پیش از این ملاقات، تحریم‌ها علیه شرکت‌های چینی را به دلیل حملات سایبری اعلام کند.

واشنگتن پست به نقل از مقامات همچنین گفت تحریم‌های فوق همچنان روی میز است و رفتار چین در فضای سایبری همچنان محلی از مناقشه است. این روزنامه به نقل از یک مقام آمریکایی گفت "اما قرار نیست پیش از سفر شی جینپینگ در ۲۴ سپتامبر تحریمی اعمال شود.

هفته گذشته، مقامات آمریکایی گفتند واشنگتن تحریم‌هایی را علیه افراد و شرکت‌هایی از چین و روسیه به خاطر فعالیت در حملات سایری علیه اهداف تجاری آمریکایی در دست بررسی دارد.

تحریم‌های مورد نظر واشنگتن هکرهای مظنونی به حمله علیه اطلاعات دولتی را هدف قرار نمی‌دهد بلکه علیه شهروندان خارجی و شرکت‌هایی تعریف شده که گفته می‌شود مسئول حملات سایبری به شرکت‌های تجاری هستند.

در صورتی که آمریکا این تحریم‌ها را اعمال کند، این اولین استفاده از حکم اجرایی ریاست جمهوری است که اوباما در ماه آوریل برای تعقیب هکرهای خارجی متهم به نفوذ به سیستم کامپیوتری آمریکا امضا کرد.

XS
SM
MD
LG