لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۹

واکنش ها در آمریکا به اخراج مهاجران غیرقانونی با سابقه جنایی


مقامات مهاجرتی آمریکا طی هفته گذشته دهها مهاجر را که بطور غیرقانونی در این کشور زندگی می‌کنند در عملیاتی سراسری بازداشت کرده اند.

مقامات آمریکایی میگویند این اقدام با فرمان اجرایی اخیر پرزیدنت ترامپ که ورود اتباع هفت کشور عمدتا مسلمان به آمریکا را موقتا منع کرده ارتباطی ندارد.

در فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ، ورود اتباع هفت کشور عمدتا مسلمان‌نشین، از جمله ایران، به آمریکا موقتا ممنوع اعلام شده بود اما در حال حاضر با حکم یک دادگاه فدرال معلق مانده است.

پرزیدنت ترامپ در پیامی توئیتری اظهار داشته که در پیگرد قانونی و اخراج مهاجران غیرقانونی در آمریکا که سابقه ارتکاب جرم در این کشور دارند، در حقیقت به وعده انتخاباتی اش وعده کرده است.

به گفته مقامات مهاجرتی و گمرکی، در عملیات هفته گذشته افرادی هدف قرار گرفته بودند که سابقه ارتکاب جرائم جنایی داشتند. این عملیات که در شش ایالت آمریکا و در شهرهایی چون آتلانتا، شیکاگو، نیویورک، و لس آنجلس انجام گرفته، تا کنون به دستگیری ۱۶۰ نفر منجر شده است.

از سویی دیگر، عملیات مقامات مهاجرتی و گمرکی موجب اعتراضات متعدد در سراسر آمریکا شده است، به ویژه در شهر آستین در ایالت تگزاس که حدود صد هزار مهاجر بدون مدارک قانونی در آنجا زندگی می‌کنند.

بنا به برآوردها، هم اکنون حدود ۱۱ میلیون مهاجر بدون مدارک قانونی در آمریکا زندگی می‌کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG