لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۵

دموکرات ها ممکن است بخشی از درخواست امنیت مرزی ۴.۵ میلیارد دلاری ترامپ را تامین کنند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دموکرات ها در کنگره ایالات متحده از تمایل خود به در نظر گرفتن عناصر عمده ای از درخواست ۴.۵ میلیارد دلاری پرزیدنت دونالد ترامپ برای نیازهای بشردوستانه و امنیتی در مرز آمریکا و مکزیک خبر می دهند. این تحول در بودجه ای بی ارتباط ولی پر طرفدار که مختص کمک به مناطق آسیب دیده از بلایای طبیعی است بازتاب یافته است.

مشاوران نمایندگان دموکرات در کنگره می گویند درخواست دولت ترامپ برای تختخواب های بیشتر در بازداشتگاه های «پلیس مهاجرت و گمرک» در دستور کار قرار نخواهد گرفت، اما دموکرات ها حاضرند هزینه مراقبت از ۳۶۰ هزار مهاجر بازداشت شده از ماه اکتبر را تامین کنند.

سناتور دموکرات چاک شومر، رهبر اقلیت در سنا، درباره درخواست ترامپ برای بودجه امنیت مرزی گفت بخش های خوب و بد دارد و «ما باید گندم و کاه را از هم جدا کنیم».

دموکرات ها به طور مشخص با درخواست ۲.۸ میلیارد دلاری ترامپ برای اسکان و مراقبت از پناهجویان آمریکای مرکزی که از خشونت ها در گواتمالا، هندوراس و السالوادور گریخته اند، موافقت دارند.

هدف رسیدن به توافقی میان مجلس نمایندگان و سنا است تا به تصویب طرح در سنا سرعت دهد. دموکرات ها در سنا از مخالفت جمهوریخواهان با طرح افزایش کمک به پورتوریکو ناخشنودند. پس از آن مجلس نمایندگان به مصوبه رای خواهد داد و بودجه را برای امضای ترامپ به کاخ سفید می فرستد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG