لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۸

دو حمله سایبری فعالیت توئیتر، نت‌فلیکس و آمازون را برای ساعتی در شرق آمریکا مختل کرد


از صبح کاربران برای دسترسی به سایت های توئیتر، نت‌فلیکس، آمازون، تامبلر و ردیت مشکل داشتند.
از صبح کاربران برای دسترسی به سایت های توئیتر، نت‌فلیکس، آمازون، تامبلر و ردیت مشکل داشتند.

دست کم دو موج حملات سایبری پی در پی در روز جمعه، فعالیت چندین سایت‌ عمده اینترنتی را مختل کرده و باعث شدند میلیون‌ها کاربر در شرق آمریکا از دسترسی به توئیتر، نت‌فلیکس، آمازون، تامبلر و ردیت محروم شوند.

به گزارش روزنامه یو اس ای تودی، نخستین موج این حملات سایبری از ساعت ۷:۱۰ صبح جمعه آغاز شد، که در نهایت در ساعت ۹:۳۰ مشکل حل شد. اما اندکی بعد موج دوم حملات آغاز شد که تا ظهر ادامه داشت.

دلیل عمده قطع دسترسی کاربران شرق آمریکا به برخی وبسایت‌های عمده، رد گسترده درخواست‌های دسترسی به سرورهای شرکت «داین»، که به دنبال حملات سایبری به صورت خودکار انجام می‌شود، عنوان شده است.

رد گسترده و خودکار درخواست‌های دسترسی زمانی انجام می‌گیرد که یک شخص یا یک گروه با ارسال انبوه تقاضا به یک سایت مشخص، ترافیک مصنوعی ایجاد و عملکرد سیستم را دچار اختلال می‌کند.

این شرکت اعلام کرده است که عملکرد سرور این شرکت حدود ساعت ۷:۱۰ به وقت شرق آمریکا محتل شد و متخصصان داین بلافاصله حملات سایبری صورت گرفته علیه سرورهای اصلی را زیر نظر گرفته و دست به کار شدند.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید نیز گفته است که وزارت امنیت داخلی ایالات متحده وضعیت را تحت نظر دارد، اما در این مقطع زمانی اطلاعاتی درباره این که چه کسانی پشت این فعالیت‌های خرابکارانه بوده‌اند، ندارد.

هویت یا انگیزه حمله کنندگان در گزارش رسانه‌های آمریکایی مشخص نشده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG