لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۷

کاخ سفید از اهدای ۲۰۰ میلیون دز واکسن کرونا به کشورهای نیازمند خبر داد


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

کاخ سفید اعلام کرد آمریکا تاکنون ۲۰۰ میلیون دز واکسن کرونا به بیش از ۱۰۰ کشور جهان اهدا کرده است. ایالات متحده تعهد داده است با اهدای بیش از یک میلیارد دز واکسن به کشورهای کم درآمد‌ یا با درآمد متوسط، به ریشه‌کن کردن ویروس در جهان کمک کند.

کارین ژان-پییر، معاون سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه گفت: «اهدای واکسن یکی از اقدامات فوری ما برای مقابله با این بیماری همه گیر در سطح جهانی است و ما متعهد شده ایم ۱.۲ میلیارد دز واکسن، به همراه کمک‌های امدادی دیگر، به کشورهایی که برای بالا بردن ظرفیت خود در واکسیناسیون نیاز به کمک دارند اهدا کنیم.»

کاخ سفید در بیانیه ای تأکید کرده است که واکسن، به نجات جان افراد و بهبود وضعیت اقتصادی که در دوران همه‌گیری آسیب دید کمک خواهد کرد.

سامانتا پاور، مدیر آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده آمریکا نیز در بیانیه‌ای گفت: «آمریکایی‌ها ۲۰۰ میلیون دلیل برای افتخار دارند.» وی از این که این آژانس در خط مقدم تلاش‌های آمریکا برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون جهانی و مقابله با همه‌گیری کرونا قرار دارد ابراز خرسندی کرد.

با آغاز ارائه دزهای یادآور واکسن به شهروندان آمریکایی، دولت آمریکا تحت فشار است تا دزهای بیشتری را به کشورهای دیگر جهان تحویل دهد.

در هفته های اخیر، ایالات متحده آمریکا کمک های مالی خود را افزایش داده است.

جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا هفته گذشته در ملاقات با همتای کنیایی خود گفت، ایالات متحده ۱۷ میلیون دز واکسن «جانسون اند جانسون» به اتحادیه آفریقا اهدا خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG