لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۸

پرزیدنت ترامپ: برای کسب و کارهایی که از ویروس کرونا ضربه خوردند کمک‌های اقتصادی در نظر میگیریم


پرزیدنت ترامپ اعلام کرد که از کنگره خواهد خواست با کاهش و بخشودگی مالیاتی از دستمزد کارگران و کارمندان ساعتی برای مقابله با پیامدهای اقتصادی بحران ویروس کرونا موافقت کند.

رئیس جمهوری ایالات متحده غروب دوشنبه ۱۹ اسفند به وقت محلی در کنفرانس خبری گروه ویژه کاخ سفید برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ضمن بیان این مطلب از اقدامات انجام شده و در دست انجام برای حل و فصل تبعات شیوع ویروس کرونا ابراز رضایت کرد.

پرزیدنت ترامپ همچنین گفت او از «اداره کسب‌و‌کارهای کوچک» خواهد خواست که وام‌هایی را برای کسب‌و‌کارهای کوچک در نظر بگیرد. وی همچنین گفت که دولت آمریکا در حال همکاری با شرکت‌های هواپیمایی، و صنایع هتل‌داری و کشتی‌های تفریحی - که به طور ویژه از شیوع این ویروس ضربه خورده‌اند - است.

سخنان رئیس جمهوری آمریکا در پی یک روز بی ثبات دیگر در بازار سهام، که ناشی از نگرانی بحران همه گیری ویروس کرونا بود، صورت گرفت. با وجود این پرزیدت ترامپ تهدید اقتصادی در پی شیوع ویروس کرونا را کم اهمیت دانست.

مایک پنس نیز به خبرنگاران گفت که پرزیدنت ترامپ از گروه ویژه کاخ سفید برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خواسته است که حمایت از کارگران و کارکنان ساعتی را که حتی در صورت بیماری سر کار می‌روند، در اولویت قرار دهند.

در این نشست همچنین وزیر خزانه داری، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، وزیر بهداشت و دیگر مقامات حاضر در تیم دولت برای مهار بحران ویروس کرونا حضور داشتند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG