لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۹

آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز۵۰۰ نفر گذشت؛ استقرار کشتی مسافرتی «گرند پرنسیس» در بندر اوکلند کالیفرنیا


در حالی که تعداد جانباختگان بر اثر ویروس جدید کرونا در آمریکا دست کم به ۲۱ نفر رسیده است، فرماندار کالیفرنیا و شهردار اوکلند روز یکشنبه ۱۸ اسفند ماه اطمینان دادند که هیچ یک از مسافران کشتی مسافرتی «گرند پرینسس»، قبل از ۱۴ روز از قرنطینه بیرون نخواهند آمد.

یک کشتی مسافرتی با بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ سرنشین از ۵۴ کشور جهان قرار است روز دوشنبه در شهر اوکلند در ایالت کالیفرنیا مستقر شود و مقامات اعلام کرده‌اند که برای انجام مراقبت‌های پزشکی از این افراد آمادگی لازم وجود دارد.

گزارش‌ها حاکی است که بندر اوکلند به دلیل نزدیکی به فرودگاه و پایگاه نظامی برای به عنوان اسلکه این کشتی انتخاب شده است. قرار است مسافران ایالات متحده به پایگاههای نظامی در کالیفرنیا ، تگزاس و جورجیا منتقل شوند، در آنجا از این افراد آزمایش ویروس کووید ۱۹ گرفته و این افراد قرنطینه شوند.

بنابر این گزارش از حدود هزار و ۱۰۰ خدمه این کشتی تست کرونا گرفته شده که آزمایش ۱۹ خدمه مثبت بوده است. قرار است این افراد قرنطینه شده و تحت درمان قرار گیرند.

بنابر آمارهای رسمی مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا تا روز یکشنبه از مرز ۵۰۰ نفر گذشته است و تا کنون دست کم ۲۱ مبتلا کشته شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG