لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۱

مرگ پلیس‌های آمریکا در حین انجام وظیفه افزایش یافته است


پلیس ایالتی در مریلند، عکس آرشیوی
پلیس ایالتی در مریلند، عکس آرشیوی

گزارش شده آمار مرگ و میر افسرهای پلیس در حال خدمت در سال جاری میلادی از سال گذشته بیشتر شده و نسبت به یک سال قبل، حدود ۱۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، صندوق ملی یادبود نیروهای قانون در این بررسی آماری گفته در سال جاری میلادی – که رو به پایان است – ۱۴۴ نیروی پلیس در سطح فدرال، ایالتی و محلی در ایالات متحده کشته شدند. این آمار در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۲۹ کشته بود.

این گزارش می‌گوید شمار زیادی از مرگ و میر نیروهای پلیس در پی حوادث مرتبط با تبادل آتش و تیراندازی و همچنین حوادث رانندگی است. دیگر عوامل مرگ و میر عبارتند از حمله قلبی، خفگی در آب و سرطان.

از میان نیروهای کشته شده، هشت مورد آن‌ها در جریان تحقیق بر روی یک فعالیت، کشته شدند. شش نیروی پلیس در جریان پاسخ دادن به تماس برقرار شده در مورد مزاحمت خانگی کشته شدند.

دو نیروی پلیس در حال تحویل حکم دادگاه، دو مامور پلیس در جریان انتقال محکومان و دو نیروی دیگر در جریان تبادل آتش و با شلیک آتش خودی، کشته شدند.

چندی پیش و در گزارشی که وبسایت «بیزینس اینسایدر» از ۳۴ شغل خطرناک در آمریکا منتشر کرده بود، ماموران گشتی پلیس در این فهرست، در رتبه ۱۴ قرار گرفته‌ بودند.

گفتنی است آمار صندوق ملی یادبود نیروهای قانون، فقط به کشته‌ها می‌پردازد و به زخمی‌ها و از کارافتادگی‌ها اشاره نمی‌کند.

کارگران قطع درخت و تولید الوار، در بالای فهرست خطرناک ترین شغل‌ها در آمریکا قرار دارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG