لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۳

یک عضو کنگره آمریکا هدف تیراندازی قرار گرفت| سخنان پرزیدنت ترامپ؛ عامل تیراندازی کشته شد


«استیو اسکالیس» ۵۱ ساله، نماینده جمهوریخواه از ایالت لوئیزیانا است
«استیو اسکالیس» ۵۱ ساله، نماینده جمهوریخواه از ایالت لوئیزیانا است

صبح چهارشنبه «استیو اسکالیس» قائم مقام رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان در حالیکه در بازی تمرینی بیسبال شرکت داشت، مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفت. پرزیدنت ترامپ ظهر چهارشنبه تایید کرد عامل تیراندازی به خاطر شدت جراحات کشته شده است.

به گزارش فاکس نیوز، این نماینده ۵۱ ساله در ایالت ویرجینیا در مجاورت پایتخت آمریکا مورد اصابت گلوله قرار گرفت و سریع به بیمارستان منتقل شد.

شاهدان عینی گفتند فرد ضارب پیش از شلیک از اطرافیان پرسیده بود که آیا جمهوریخواهان و یا دموکراتها در این مکان تمرین می کنند.

مقام های محلی تایید کرده اند که آقای سکالیس از ناحیه ران مورد اصابت گلوله قرار گرفت و یکی از مشاوران کنگره نیز از ناحیه سینه هدف قرار گرفته است.

خیابان های منتهی به زمین بیسبال، محل تیراندازی بسته شده اند.
خیابان های منتهی به زمین بیسبال، محل تیراندازی بسته شده اند.

تحقیق درباره انگیزه های تیراندازی ادامه دارد.
تحقیق درباره انگیزه های تیراندازی ادامه دارد.

کاخ سفید اعلام کرد پرزیدنت دونالد ترامپ در جریان این تیراندازی و جراحت آقای اسکالیس قرار گرفته است.

آقای ترامپ در توئیتی نوشت، استیو اسکالیس از لوئیزیانا یک رفیق و میهن پرست واقعی است. او به سختی مجروح شد اما بهبود خواهد یافت. فکر و دعای ما همراه اعضای کنگره است.

جزئیات تیراندازی

خبرگزاری رویترز در جزئیات این حادثه اعلام کرد، این رخداد در حالی روی داد که برخی از اعضای جمهوریخواه برای بازی خیریه که قرار است روز پنجشنبه برگزار شود، در حال تمرین بودند. تیراندازی در شهر الکساندریا ایالت ویرجینا در چند کیلومتری شهر واشنگتن روی داد.

محل تیراندازی در شهر الکساندریا در ایالت ویرجینیا
محل تیراندازی در شهر الکساندریا در ایالت ویرجینیا

یکی از شاهدین می گوید که ۲۰ تا ۲۵ نماینده جمهوریخواه در زمان تیر اندازی حضور داشتند.

تیراندازی ساعت ۷:۱۵ دقیقه صبح روی داد و تا حدود ۱۰ دقیقه ادامه داشت. پلیس می گوید مهاجم بیش از ۵۰ گلوله شلیک کرده است.

گفته می شود که تیر انداز دستگیر شده است. پلیس تایید کرد که مهاجم هدف گلوله قرار گرفته است. ظهر چهارشنبه پرزیدنت ترامپ تایید کرد که عامل تیراندازی به خاطر شدت جراحات کشته شده است.

بیانیه پرزیدنت ترامپ از روی فیس بوک زنده صدای آمریکا ببینید:

رویترز در شرح فرد مهاجم نوشت یک سفید پوست چاق بوده است.

درباره استیو اسکالیس

آقای اسکالیس ۵۱ ساله، از سال ۲۰۰۸ از منقطه یک ایالات لوئیزیانا به مجلس نمایندگان راه یافت. او یک جمهوریخواه است و در حال حاضر قائم مقام رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان است. پیش از این، او ۱۲ سال در مجلس ایالتی عضو بود.

او متولد ۱۹۶۵ در نیواورلئان است و دو فرزند دارد. آقای اسکالیس در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا در رشته علوم سیاسی تحصیل کرده است.

او در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، حامی دونالد ترامپ بود و در ابتدای سال جاری میلادی از فرمان اجرایی رئیس جمهوری آمریکا برای منع سفر شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان حمایت کرده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG