لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۰

حمایت قاطعانه فراحزبی قانونگذاران آمریکایی از اسرائیل؛ جمهوری اسلامی باید پاسخگو شود


ساختمان کنگره ایالات متحده آمریکا
ساختمان کنگره ایالات متحده آمریکا

پس از حملات مستقیم جمهوری اسلامی به اسرائیل، قانونگذاران مجالس دوگانه ایالات متحده آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه حمایت قاطع خود از اسرائیل را اعلام کردند و بر لزوم پاسخگو کردن حکومت ایران تاکید کردند.

در این خبر مروری بر واکنش اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنا از هر دو حزب می‌پردازیم.

مایک جانسون، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان: «در حالی که اسرائیل با این حمله وحشیانه از سوی [حکومت] ایران مواجه است، آمریکا باید عزم کامل خود را برای ایستادن در کنار متحد حیاتی خود نشان دهد. من به تعامل با کاخ سفید برای اصرار بر [دادن] پاسخی مناسب ادامه خواهم داد. تضعیف اسرائیل توسط دولت بایدن و مماشات با ایران به این تحولات وحشتناک کمک کرده است.»

چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات در مجلس سنا: «در حالی که اسرائیل مورد حمله ایران قرار گرفت هاست، در کنار اسرائیل و مردمش می‌ایستیم و ایالات متحده هر کاری که بتواند برای حمایت از دفاع اسرائیل از خود در برابر ایران انجام خواهد داد.»

میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت جمهوری‌خواه مجلس سنا: «در برابر حملات ایران به اسرائیل، ایالات متحده باید در کنار متحدمان بایستد که از مردم و حاکمیت خود دفاع می‌کند. رئیس جمهور بایدن می‌گوید تعهد آمریکا به اسرائیل آهنین است. زمان تطبیق سخن و عمل است.»

مایکل مک‌کال، رئیس جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان: «ایالات متحده در کنار متحد خود اسرائیل می‌ایستد. حملات جاری [حکومت] ایران خطرناک و تشدیدکننده تنش‌ها هستند. [حکومت] ایران و دست‌نشانده‌هایش باید برای این حملات بی‌پروا پاسخگو شناخته شوند.»

استیو اسکالیس، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان: «با توجه به حمله ناموجه ایران به اسرائیل، مجلس نمایندگان هفته آینده از برنامه قانونی پیشتر اعلام‌شده خود خارج می‌شود و در عوض به بررسی قوانینی برای حمایت از متحدمان اسرائیل می‌پردازد و ایران و نیابتی‌های تروریستش را پاسخگو خواهد کرد. مجلس نمایندگان قاطعانه در کنار اسرائیل می‌ایستد و باید این حمله بی‌دلیل [برای جمهوری اسلامی ایران] با عواقب همراه باشد. جزئیات بیشتر درباره موارد قانونی مورد بررسی اعلام خواهد شد.»

کورتز ماستو، سناتور دموکرات از ایالت نوادا: «ایالات متحده قاطعانه در کنار اسرائیل و حقش برای دفاع از خود در برابر حملات ایران و نیابتی‌های تروریستی‌اش می‌ایستد. به تلاش در مجلس سنا برای ارائه حمایتی که اسرائیل به منظور محافظت از خود نیاز دارد، ادامه خواهم داد.»

جو ویلسون، قانونگذار جمهوری‌خواه از کارولینای جنوبی: «سیاست شکست‌خورده مماشات دولت بایدن در برابر رژیمی که شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل می‌دهد، به تهران جرات داده که پهپادهای شاهد و احتمالا موشک مستقیما از ایران شلیک کند. همان پهپادهایی که ایران در اختیار روسیه قرار می‌دهد و با این کشور تولید می‌کند که به‌وسیله آن غیرنظامیان اوکراینی به قتل می‌رسند، هم‌اینک در راه اسرائیل هستند و جان غیرنظامیان اسرائیلی را تهدید می‌کنند. دست‌نشانده‌های رژیم ایران از زمان حمله هفتم اکتبر علیه اسرائیل ۱۵۰ بار از جمله حمله مرگبار منجر به کشته‌شدن سربازان جوان شجاع آمریکایی، به سربازان آمریکایی حمله کرده‌اند. خدا پشتیبان سربازان شجاع ما در منطقه باشد که برای محافظت از خانواده‌ها و حفاظت از متحدان‌مان تلاش می‌کنند. دیکتاتورها به بازدارندگی پاسخ می‌دهند نه دیپلماسی.»

جیسون کرو، قانونگذار دموکرات از کلورادو: «حملات ایران را محکوم و از حق اسرائیل برای دفاع از خود حمایت می‌کنم. ایالات متحده باید به دفاع از آمریکایی‌ها در خارج [و] متحدانمان ادامه دهد و برای جلوگیری از تشدید بیشتر تنش‌ها دست به هر کاری بزند.»

دیوید روزر، قانونگذار جمهوری‌خواه از کارولینای شمالی: «نزدیک‌ترین متحدمان اسرائیل هم‌اکنون با حمله مستقیم رژیم ایران مواجه است. ایالات متحده باید شانه به شانه در کنار اسرائیل بایستد و در هر مرحله از آن حمایت کند. من برای ملت بزرگ اسرائیل دعا می‌کنم.»

شیلا چرفیلوس مک‌کورمیک، قانونگذار دموکرات: «به عنوان عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، از نزدیک حمله اسرائیل به ایران را زیر نظر دارم. اشتباه نکنید؛ همزمان با دفاع اسرائیل از خود در برابر پهپادها و موشک‌های ایران، ایالات متحده در کنار اسرائیل می‌ایستد.»

ماریا الویرا سالازار، قانونگذار جمهوری‌خواه: «رهبری [حکومت] ایران ایران شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل می‌دهد. اکنون، مستقیما به اسرائیل حمله کرده‌اند. برای امنیت مردم اسرائیل و سربازان آمریکا در منطقه دعا می‌کنم.»

مایک کری، قانونگذار جمهوری‌خواه از ایالت اوهایو: «امروز و هر روز، بدون تردید در کنار متحدمان اسرائیل می‌ایستیم.»

براندون ویلیامز، قانونگذار جمهوری‌خواه از نیویورک: «به نظر می‌رسد که نیروهای دریایی آمریکا به انهدام پهپادها و موشک‌های ایرانی شلیک‌شده به اسرائیل کمک می‌کنند. در این لحظه خطرناک، مردم اسرائیل نیاز دارند که آمریکا کنار آنها بایستد. من در کنار اسرائیل می‌ایستم.»

ماری گلوسنکامپ پرز، قانونگذار دموکرات از ایالت واشنگتن: «امروز [سپاه پاسداران انقلاب اسلامی] اسرائیل به عنوان متحد آمریکا و تناه دموکراسی خاورمیانه را به وحشت می‌اندازد. حمله [حکومت] ایران نشان می‌دهد که چرا اسرائیل باید قادر به دفاع از خود در برابر تهدیدهای امنیتی مشترک علیه دو کشورمان باشد. برای سلامتی و امنیت همه در اسرائیل دعا می‌کنم.»

مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه از فلوریدا: «حملات رژیم در ایران علیه اسرائیل گسترده‌تر از آنچه است که در ابتدا انتظار می‌رفت.»

تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه از تگزاس: «ایران اسرائیل را محاصره کرده و ماه‌ها است که به متحدمان اسرائیل تقریبا از تمام طرف‌ها حمله می‌کند. آنها از سوریه، عراق، یمن، کرانه باختری، لبنان تحت کنترل حزب‌الله، و البته غزه تحت کنترل حماس [به اسرائیل] حمله کرده‌اند. اکنون با انجام حملات مستقیم از خاک ایران، تنش‌ها را تشدید کرده‌اند. این حملات توسط انتخاب‌های عامدانه جو بایدن و مقام‌های دولتش ممکن شده که از سال ۲۰۲۱ اجازه ورود حدود ۱۰۰ میلیارد دلار را به ایران داده‌اند. این سیاست‌ها موجب آسیب‌پذیری فاجعه‌بار آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها شده‌اند. با این وجود، شکی نیست که ایران با حمله به نزدیک‌ترین متحد آمریکا در خاورمیانه اشتباه بزرگی کرده است. اسرائیل نیرومندتر از پیش از این بحران بیرون خواهد آمد. مانند همیشه، از هر آنچه که اسرائیل برای دفاع از خود انجام دهد پشتیبانی می‌کنم.»

استیو داینز، قانونگذار جمهوری‌خواه از مونتانا: «در کنار اسرائیل می‌ایستم و ایالات متحده از تلاش‌های اسرائیل برای دفاع از خود پشتیبانی می‌کند.»

کارلوس خیمنز، قانونگذار جمهوری‌خواه از فلوریدا: «متحدمان، پادشاهی هاشمی اردن به جنگنده‌های اسرائیلی اجازه داده برای ساقط کردن پهپادهای تروریستی از ایران وارد حریم هوایی‌اش شوند. سپاسگزارم اعلیحضرت ملک عبدالله!»

*** این خبر در دست تکمیل است.

XS
SM
MD
LG