لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۷

بررسی فعالیت‌های خرابکارانه سپاه در خاورمیانه در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا


رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا خبرداد روز چهارشنبه این کمیته فعالیت های سپاه را بررسی می کند.
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا خبرداد روز چهارشنبه این کمیته فعالیت های سپاه را بررسی می کند.

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ۱۱ آذر، در نشستی فعالیت‌های سپاه پاسداران انقلاب ایران در منطقه را تحت بررسی قرار خواهد داد.

بنا بر اعلام "اد رویس" رئیس این کمیته، در این نشست که از ساعت ۱۰ صبح به وقت واشنگتن آغاز خواهد شد، فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده سپاه و تاثیر آن در افزایش تنش در منطقه بررسی خواهد شد.

رئیس جمهوریخواه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، در اطلاعیه‌ای در همین زمینه نوشت "دولت (باراک) اوباما بر سر این موضوع که با توافق هسته‌ای ایران کشوری مسئولیت‌پذیر خواهد شد، قمار کرده است."

به گفته اد رویس، حکومت ایران "محکم‌تر از همیشه، به صدور خشونت و وحشت در سوریه، یمن و غیره ادامه می‌دهد. حمایت ایران از رژیم بشار اسد در سوریه موجب تقویت داعش شده است."

وی در ادامه تاکید کرد، با لغو تحریم‌ها در آینده نزدیک، حکومت ایران به ده ها میلیارد دلار دست خواهد یافت و این پول ها به دست مردم عادی نخواهد رسید، بلکه صرف تقویت سپاه پاسداران خواهد شد.

اد رویس و دیگر جمهوریخواهان مجلس نمایندگان و سنا با این استدلال که حکومت ایران قابل اعتماد نیست، از ابتدا با توافق جامع هسته‌ای قدرت‌های جهانی، از جمله ایالات متحده با ایران مخالف بودند.

XS
SM
MD
LG