لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۱

تدوین لایحه جدید تحریم ها علیه ایران


سناتور باب منندز
سناتور باب منندز
اسوشیتد پرس گزارش می دهد سناتورهای ارشد دمکرات و جمهوریخواه آمریکا سرگرم تدوین لایحه ای هستند که در صورت خودداری ایران از انجام تعهداتش، تحریم ها را دوباره برقرار خواهد ساخت و تحریم های جدیدی وضع خواهد کرد.

در این گزارش به نقل از دستیاران باب منندز، سناتور دمکرات، و مارک کرک، سناتورجمهوریخواه، آمده است که آنها امیدوارند لایحه برای بررسی قانونگذاران هنگام بازگشت از تعطیلی دوهفته ای شکرگزاری آماده شود. بسیاری در کنگره نسبت به معامله ای اتمی ایران و ۶ قدرت جهانی بدبین هستند.

لایحه یاد شده همچنین ایجاب خواهد کرد دولت هر ۳۰ روز یکبار تایید کند ایران به شرایط توافق موقت ۶ ماهه پای بند است و در هیچ عمل تروریستی علیه آمریکا درگیر نبوده است.

بدون این تایید، تحریم ها که هزینه ان برای ایران از یک میلیارد دلار در ماه فراتر می رود، دوباره برقرار شود و تحریم های جدید بر آن افزوده خواهد شد. اقدامات جدید شامل ممنوعیت سرمایه گذاری در بخش های مهندسی، معدن و صنایع ساختمانی و تحریم نفت ایران تا سال ۲۰۱۵ خواهد بود. شرکت ها و بانک های خارجی که تحریم ها را نقض کنند از فعالیت در آمریکا منع خواهند شد.

در گزارش اسوشیتد پرس به نقل از دستیاران این دو سناتور گفته می شود آنها امیدوارند لایحه پیش از پایان سال جاری به کاخ سفید فرستاده شود.

رابرت منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنا، پس ازاعلام توافق موقت در روز یکشنبه، گفت به اعتقاد او تحریم ها نباید کاهش بیشتر پیدا کند، یا از آمادگی برای وضع تحریم های جدید خودداری شود.

کمیته روابط عمومی آمریکا – اسرائیل نیز این پیشنهاد را بازتاب داد و گفت به تحریم ها نیاز است.
XS
SM
MD
LG