لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۳

جمهوریخواهان قدم اول برای تغییر قانون بیمه درمانی اوباما را در سنا برداشتند


جمهوریخواهان سنای آمریکا برای جایگزینی قانون بیمه همگانی موسوم توانستند اولین گام را بردارند. روز سه شنبه رای گیری برای آغاز مناظره برای تغییر قانون موسوم به اوباماکر، با رای ۵۰ بر ۵۰ برابر شد. اما براساس قانون، با رای مایک پنس معاون رئیس جمهوری، این طرح تصویب شد و به این ترتیب، بحث تغییر قانون بیمه همگانی آغاز شد.

جمهوریخواهان که هم اینک رئیس جمهوری از حزب خود در کاخ سفید دارند و اکثریت در مجلس نمایندگان و سنا را در اختیار دارند، امیدوار هستند که بتوانند بیمه همگانی موسوم به اوباماکر را تغییر بدهند.

روز دوشنبه پرزیدنت ترامپ از جمهوریخواهان خواسته بود با اتحاد، قانون فعلی اوباماکر را لغو کنند و طرح جایگزینی تصویب کنند.

جمهوریخواهان راه سختی برای تغییر این قانون دارند چون دست کم چند جمهوریخواه مخالف لغو کامل قانون هستند.

سناتور میچ مکانل رهبر اکثریت جمهوریخواه از مدتی پیش تلاش دارد سنا را به لغو اباماکر و تصویب لایحه جدید بیمه بهداشتی وادار کند اما طی ماه گذشته چندین تلاش سناتور مکانل به خاطر به حد نصاب نرسیدن آرا با شکست رو به رو شد.

پرزیدنت ترامپ روز دو شنبه اعضای جمهوریخواه سنا را به خاطر بی عملی در تصویب لایحه بیمه بهداشتی جدید سرزنش کرد. جمهوریخواهان ۵۲ کرسی در سنا دارند اما برخی از سناتورهای این حزب به لایحه پیشنهادی حزب رای مخالف داده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG