لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۹

پرزیدنت ترامپ می‌گوید اختلافی با سران جمهوریخواه کنگره ندارد


میچ مک‌کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا و پرزیدنت ترامپ
میچ مک‌کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا و پرزیدنت ترامپ

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمريکا می گويد مناسبات فوق العاده خوبی با نمايندگان و سناتورهای جمهوريخواه دارد. آقای ترامپ روز دوشنبه ميچ مک‌کانل، رهبر اکثريت جمهوريخواهان سنا را برای ناهار به کاخ سفيد دعوت کرده بود.

ميچ مکانل، از جمهوريخواهان پر سابقه و مطرح حزب جمهوريخواه که تا حال از سوی هم حزبی های خود به انفعال در زمينه پيشبرد اهداف حزب متهم می شد، ديروز پس از صرف ناهار با آقای ترامپ در کنار او در يک مصاحبه خبری قول داد، به روند اصلاح و تغيير ساختار خدمات درمانی اوباما و قوانين مالياتی تسريع بخشد.

رئيس جمهوری و رهبر اکثريت سنای آمريکا ديروز در برابر رسانه ها ظاهر شدند که بيشتر به نمايشی برای نشان دادن اتحاد خود در مقابل دموکراتها بود .

رئيس جمهوری گرچه تا حال مناسبات خوبی با ميچ مکانل، رهبر اکثريت جمهوريخواهان سنا داشته ديروز يک گام فراتر برداشت و گفت در حال حاضر مناسباتش با ميچ مکانل بيش از هر زمان ديگر نزديکتر است.

آقای ترامپ گفت: مناسبات من با او عالی است. همیشه عالی بوده، ما روی اصلاح قانون ماليات و خدمات درمانی داريم با هم سخت کار می کنيم که اصلاح شان کنيم.

آقای ترامپ به اين ترتيب سعی دارد خلاف ادعای استيو بنن، مشاور اصلی سابق خود را ثابت کند. استيو بنن مدعيست رئيس جمهوری برای انجام وعده های انتخاباتی خود با جمهوريخواهان کنگره، بويژه ميچ مکانل با اختلافات و مشکلات زيادی رو به روست.

هرچند آقای ترامپ گفت اختلافی با برخی اعضای جمهوریخواه کنگره ندارد که چندی پیش آقای ترامپ، رهبر اکثريت جمهوريخواهان سنا را به خاطر اينکه نتوانست سناتورها را به لغو قانون خدمات درمانی اوباما ترغیب کند، به باد انتقاد و سرزنش گرفت.

در حال حاضر مهمترين الويت دستور کار آقای ترامپ جايگزين کردن قانون خدمات درمانی و اصلاح قانون ماليات دوران اوباما با برنامه ای است که جمهوريخواهان پيشنهاد می کنند.

ميچ مکانل ديروز خطاب به خبرنگاران گفت در اين زمينه با آقای ترامپ توافق کامل دارد.

وی گفت: بر خلاف گزارش هايی که شما می دهيد ما در اين مورد کاملاً با هم هستيم تا آمريکا را به جلو هدايت کنيم.

جمهوريخواهان در حال حاضر در هر دو شاخۀ کنگره اکثريت را در دست دارند.

انتخابات بعدی مجلس نمايندگان با ۴۳۵ کرسی قرار است در نوامبر سال آينده برگزار شود و چنانچه جمهوريخواهان نتوانند به وعده هايشان عمل کنند، ممکن است در انتخابات بعدی جای خود را دموکرات ها بدهند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG