لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۴

حکم سه سال زندان برای وکیل شخصی سابق دونالد ترامپ


حکم آقای کوهن امروز صادر شد
حکم آقای کوهن امروز صادر شد

«مایکل کوهن» وکیل شخصی سابق دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در دادگاهی و در پی اتهام‌هایی چون ارتشاء، فرار از مالیات و دروغ‌گویی به کنگره، به ۳۶ ماه زندان محکوم شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه ۲۱ آذر ضمن اعلام این خبر گزارش داد،‌ آقای کوهن پس از اعلام خبر محکومیت خود گفت که «مسئولیت کامل جرائمی که به آن اعتراف کرده را می‌پذیرد.»

مایکل کوهن در جریان پرونده خود و با توجه به همکاری با رابرت مولر، بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا،‌ درخواست کرده بود در مورد حکم صادره به او، تخفیف در نظر گرفته شود.

به گزارش آسوشیتدپرس،‌ مایکل کوهن روز چهارشنبه و در جریان اعلام حکم دادگاه، در حالی که اشک از چشم‌هایش جاری بود، گفت:‌ «این‌ها عواقب پیروی کورکورانه است.»

قاضی دادگاه در پایان اعلام حکم خود گفت: «همکاری متهم، باعث پاک کردن پرونده او نمی‌شود.»‌

ویلیام پائولی، قاضی این پرونده اضافه کرد: «ملغمه جرائم متهم، از طمع و بلند‌پروازی ریشه گرفته است.»‌

زمانی نام مایکل کوهن ۵۲ ساله به رسانه ها راه یافت که یک بازیگر فیلم های پورن فاش کرد او به نمایندگی از پرزیدنت ترامپ به وی «حق السکوت» داده است؛ ادعایی که توسط پرزیدنت ترامپ رد شد.

در جریان تحقیقات بازپرس ویژه «رابرت مولر» بود که بحث اتهام‌های مایکل کوهن مطرح شد.

گزارش شده که در جریان پرونده دخالت روسیه در انتخابات دو سال پیش آمریکا، آقای کوهن همکاری کاملی با بازپرس ویژه داشته است.

یک روز پس از آن که مایکل کوهن اتهامات مطرح شده علیه خود را پذیرفت، پرزیدنت ترامپ در توئیتی او را به «داستان سرایی برای رسیدن به توافق» با دادستان‌های فدرال متهم کرد.

پرزیدنت ترامپ در توییت خود نوشته بود: مایکل کوهن از قاضی درخواست کرده حکم زندان به او ندهد. یعنی می‌شود کسی این قدر خرابکاری کند که هیچ ربطی هم به ترامپ ندارد؛ مثل تقلب، وام‌های کلان، شرکت تاکسیرانی و غیره… و هیچی روزی هم در زندان نباشد؟ او داستان سرهم می کند که یک معامله خوب و تخفیف در مجازات برای خودش، همسرش و پدر زنش (که پول دست اوست؟) بگیرد و آزاد بگردد. به نظر من حکمی بدهید که کامل و تمام باشد.

پرزیدنت ترامپ هرگونه ارتباط با روسیه را رد کرده و با بیان این که دخالت مسکو تأثیری در نتیجه انتخابات نداشته، از ادامه این تحقیقات انتقاد کرده است. وی می‌گوید اتهامات مطرح شده را «بی‌اساس» خوانده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG