لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۵

با انتقاد پرزیدنت ترامپ از تحقیقات جدید، وکیل سابقش دوباره در کنگره حاضر می‌شود


بخش انگلیسی صدای آمریکا - مایکل کوهن، وکیل شخصی پیشین پرزیدنت دونالد ترامپ، روز چهارشنبه به کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان ایالات متحده برمی‌گردد. این کمیته یکی از چند کمیته تحت کنترل دموکرات ها در مجلس نمایندگان است که این هفته تحقیقات تازه‌ای را درباره دولت ترامپ به راه انداخته است.

کوهن هفته گذشته سه بار در برابر کمیته های اطلاعات مجلس نمایندگان و سنا در جلساتی غیرعلنی و «کمیته ناظر بر فعالیت های دولت در مجلس نمایندگان» در جلسه ای علنی حاضر شد و گفت ترامپ یک «کلاهبردار» است که از او خواسته بود بر روابطش با دو زن سرپوش بگذارد و کسی است که درباره تلاش های تجاری اش در روسیه دروغ گفته بود.

روسای کمیته‌های اطلاعات، امور خارجی و ناظر بر فعالیت دولت در مجلس نمایندگان در درخواستی مشترک از کاخ سفید خواستار مدارک هر گونه تماس ترامپ با ولادمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، شده اند و نسبت به ادعاهای تلاش ترامپ در پنهان کردن آن تعاملات ابراز نگرانی کرده اند.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان ایالات متحده هم جداگانه خواستار مدارکی از ۸۱ فرد حقیقی شده است. این بخشی از تلاشی است که جرالد ندلر، رئیس دموکرات کمیته، «تحقیقات درباره فساد، مانع تراشی در برابر اجرای قانون و دیگر سوء استفاده های ادعایی پرزیدنت ترامپ، اطرافیانش و اعضای دولت» توصیف کرده است.

ترامپ این تحقیقات را به عنوان «بازپرسی های پر ریخت و پاش برای یافتن یک عمل مجرمانه» به باد انتقاد گرفته است.

رئیس جمهوری آمریکا می گوید دموکرات های مجلس نمایندگان «پاک دیوانه شده اند» و تاکید دارد که نامه های درخواست اطلاعات «با هدف آزار و ایذاء برای افراد بیگناه» فرستاده شده است.

پرزیدنت ترامپ به خبرنگاران گفت دموکرات‌ها هنوز با پیروزی او در انتخابات ۲۰۱۶ کنار نیامده اند و «می‌خواهند بر مهملات تمرکز کنند».

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG