لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۳

وضعیت هیلاری کلینتون رضایتبخش اعلام شد


هیلاری کلینتون وزیرامورخارجه آمریکا که به علت انعقاد خون درسرش دربیمارستان بستری شد، رو به بهبود می رود.

اطلاعیه تیم پزشکی خانم کلینتون حاکی است آزمایش اسکن گرفتگی را در فضای بین مغز و جمجمه او نشان داد، اما موجب سکته نشد و به سیستم اعصاب صدمه نزد.

دو پزشک گفتند آنها یقین دارند کلینتون کاملا بهبود خواهد یافت، روحیه اش خوب است و با پزشکان، اعضای خانواده و کارمندانش گفت و گو می کند.

اطلاعیه که دوشنبه منتشر شد حاکی است وزیر امور خارجه آمریکا با داروهای رقیق کننده خون درمان می شود و وقتی میزان داروئی که باید مصرف کند مشخص شد، از بیمارستان مرخص خواهد شد.

هیلاری کلینتون روز یکشنبه به بیمارستانی در نیویورک انتقال یافت. بیماری کلینتون موجب شد او برنامه های سفر و حضور درجلسات عمومی ، از جمله درکنگره برای ادای توضیحاتی درباره حمله مرگبار به کنسولگری آمریکا دربنغازی ، را لغو کند.

این نخستین بارنیست که کلینتون دچارانعقاد خون می شود. او درجریان مصاحبه ای با نیویورک دیلی نیوز درسال ۲۰۰۷ گفت وقتی بانوی اول آمریکا بود دچار این ناراحتی شد، و درحالی که در کمپین انتخاباتی چارلز شومر سناتور دمکرات نیویورک سخنرانی می کرد، " درد شدیدی" در زانوی راستش احساس کرد.

هیلاری کلینتون از زمان برگزیده شدن به عنوان وزیر امور خارجه در صحنه جهانی فعال بوده است، از ۱۱۲ کشور دیدن کرده و پر سفر ترین وزیر امور خارجه در تاریخ امریکا تبدیل شده است.

او قصد دارد در آغاز دومین دور ریاست جمهوری پرزیدنت اوباما کنار برود.
XS
SM
MD
LG