لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۸

پکن به نتایج مثبت گفتگو با آمریکا در نشست سران گروه ۲۰ امیدوار است


شبکه خبری سی ان بی سی، در گزارشی به نقل از وزیر بازرگانی چین نوشته است که در جریان دیدار سران کشورهای گروه ۲۰ در آرژانتین، وی نسبت به نتایج مثبت گفتگو با دولت ترامپ در حل اختلاف ها بر سر تعرفه های بازرگانی ابراز امیدواری کرده است.

قرار است پرزیدنت ترامپ روز شنبه در حاشیه نشست سران با شی جین پینگ، همتای چینی خود، دیدار کند.

گائو فنگ، سخنگوی وزارت بازرگانی چین، در پاسخ به این پرسش که آیا پکن در دیدار شنبه خواستار توقف تعرفه های بیشتر آمریکا بر کالاهای چینی خواهد شد، گفت که در پی گفتگوی تلفنی اخیر پرزیدنت ترامپ و شی جین پینگ، تیمهای اقتصادی دو طرف دارند برای رسیدن به اجماع روی یک طرح کار می کنند.

گائو ابراز امیدواری کرد که آمریکا و چین در جریان دیدار دو رهبر در روز شنبه به نتایج مثبتی در حل اختلافها دست یابند.

به گفته او پکن بارها تاکید کرده است که اساس همکاری دو کشور در حوزه اقتصاد و بازرگانی بر منافع متقابل و بازی برد-برد استوار است.

پیش از این، لری کادلاو، مشاور اقتصادی رئیس جمهوری آمریکا، روز سه شنبه اعلام کرد که دولت ترامپ امیدوار است در این نشست درباره تعرفه ها با چین به یک توافق برسد. به گفته او، در شرایط فعلی این چین است که ضرر می کند، نه آمریکا.

آمریکا در سال جاری تعرفه های گمرکی تازه ای بین ۱۰ تا ۲۵ در صد بر۲۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین وضع کرده و پکن را به اقدامهای نامنصفانه در بازرگانی دو کشور متهم می کند.

دولت ترامپ وعده داده است که در سال آینده همه تعرفه های ۱۰ در صدی به ۲۵ در صد افزایش یابند.

XS
SM
MD
LG