لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۵

هشدار تازه اف.بی.آی در مورد هکرهای مورد حمایت دولت چین


ساختمان مرکزی پلیس فدرال آمریکا در واشنگتن
ساختمان مرکزی پلیس فدرال آمریکا در واشنگتن

آمریکا درباره تلاش هایی که گفته می شود از سوی دولت چین برای نفوذ به کامپیوترهای شرکت های آمریکایی صورت می گیرد، هشدار تازه ای داد.

پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی روز چهارشنبه به شرکت های آمریکایی در مورد یک گروه از «هکر هایی که مورد پشتیبانی دولت هستند» هشدار داد، گروهی که گفته می شود با جاسوسی سایبری، به طور مرتب اقدام به سرقت اطلاعات با ارزش شرکت ها می کند.

گزارش ۹ صفحه ای اف.بی.آی، که به طور خصوصی برای شرکت ها منتشر شده، می گوید که شرکت های امنیتی اخیرا تلاش هایی از سوی این گروه از هکر ها را شناسایی کرده اند.

روز سه شنبه، چند شرکت امنیتی از یک اقدام مشترک برای کمک به شناسایی و پیشگیری از هک شدن کامپیوتر ها توسط گروه چینی موسوم به «هیدن لینکس» خبر دادند.

گمان می رود این گروه عامل هک گسترده چندین شرکت بزرگ آمریکایی از جمله گوگل، در سال ۲۰۰۹ است.

واشنگتن مدتها است که می گوید سرقت های سایبری چین اطلاعات مخفی دفاعی آمریکا را به خطر انداخته، و به رقابتی بودن شرکت های آمریکایی در بازار جهانی آسیب زده، و باعث بیکار شدن کارگران آمریکایی شده است.

تا چند ماه اخیر، مسوولان آمریکایی از متهم کردن مستقیم ارتش چین به دست داشتن در هک این کردن ها خودداری می کردند. در ماه مه، آمریکا پنج نیروی نظامی چینی را رسما متهم کرد با هک کردن کامپیوترها، اطلاعات تجاری آمریکایی را از چندین شرکت بزرگ اتمی، فلزات و انرژی های خورشیدی آمریکایی سرقت کردند. چین به این اتهامات به شدت واکنش نشان داد و آنها را تکذیب کرد و گفت خود قربانی جاسوسی آمریکا است.

XS
SM
MD
LG