لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۹

کمک ۳۰۰ میلیارد دلاری به سازمانهای خیریه آمریکا


نتایج یک پژوهش جدید حاکی از آن است که شهروندان ایالات متحده، شرکت ها و بنیادهای این کشور سال گذشته ٣٠٠ میلیارد دلار کمک جمع آوری کرده اند.

مردم آمریکا در سال ۲٠۱۱ در مقایسه با سالهای گذشته چهار درصد بیشتر به خیریه ها کمک کردند و هدایای افراد تقریباً سه چهارم کل کمک های خیریه ۲۱۸ میلیارد دلاری را در بر می گیرد.

کمک شرکت ها و هدایای آن ها روی رقم ۱ میلیارد و ٤۵ میلیون دلار ثابت ماند.

در گزارشی که «بنیاد خیریه ایالات متحده آمریکا» و «مرکز بشردوستی» دانشگاه ایندیانا منتشر کرده اند، آمده است که سازمان های مذهبی با دریافت ٣۲ درصد کل کمک های خیریه که معادل ۹۵ میلیارد دلار بود، بزرگترین دریافت کنندگان این کمک های خیریه هستند.

نهادهای آموزشی با ٣۹ میلیارد دلار کمک خیریه، دومین دریافت کنندگان این کمک های اهدایی بوده اند.

نتایج این پژوهش حاکی از آن است که کمک های اهدایی به سازمان های خیریه ای که فعالیت های آن ها بر خدمات انسانی، بهداشت، هنر، فرهنگ و فعالیت های بشردوستانه متمرکز است، افزایش یافته است.

جیم یانکر، رئیس «سازمان خیریه ایالات متحده آمریکا» می گوید سازمان های خیریه آمریکا طی سال های اخیر با «مسیر بسیار دشوار و ناهمواری روبرو بوده اند»، وی در عین حال می افزاید که کمک های خیریه خانوارهای آمریکایی، همچون سایر هزینه های زندگی روزمره آن ها به دلیل رکود اقتصادی، کاهش یافته اند.

در این گزارش آمده است که کمک های خیریه افراد به این سازمان ها طی سه سال گذشته ثابت مانده و حدود دو درصد درآمد قابل تصرف آن ها بوده است.
XS
SM
MD
LG