لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۴

تلفات آتش‌سوزی بزرگ در کالیفرنیا به ۲۵ نفر رسید


آتش سوزی در ایالت کالیفرنیا که از روز پنجشنبه آغاز شده است باعث شد تاحدود ۲۵۰ هزار نفر خانه‌هایشان را رها کرده و از آتش بگریزند

تلفات بزرگترین آتش سوزی تاریخ کالیفرنیا با پیدا شدن ۱۴ جسد دیگر به ۲۵ نفر رسید. این درحالی است که مقامات این شهر گفتند احتمال افزایش این آمار وجود دارد.

آتش سوزی اطراف شهر پارادایس در شمال ایالت کالیفرنیا از روز پنجشنبه آغاز شد و تاکنون ۲۵ کشته برجای گذاشته است. هنوز آمار دقیقی از مجروحان حادثه در دست نیست این درحالی است که حدود ۲۵۰ هزار نفر نیز خانه‌هایشان را رها کرده و از آتش گریخته‌اند.

765 Elliott Rd, Paradise, CA 95969, USA
765 Elliott Rd, Paradise, CA 95969, USA

دفتر کلانتری حوزه بیوت در دره مرکزی کالیفرنیا در شمال شهر ساکرامنتو هم گفته است قربانیان تلاش داشتند که از شهرک کوهستانی پارادایس بگریزند و بیشتر اجساد آن‌ها در نزدیکی یا داخل خودرو هایشان پیدا شده است.

آتش تا کنون باعث ویرانی ۶۴۵۳ خانه و ۲۶۰ ساختمان تجاری شده و گزارش‌ها حاکیست که زبانه‌های آن تا مساحت ۴۰۴ کیلومترمربع افزایش یافته است.

کلانتر شهر بیوت اعلام کرده است که یک لیست ۱۱۰ نفره از مفقودین حادثه وجود دارد البته پلیس امیدوار است افرادی به خاطر دسترسی نداشتن تلفن همراه نتوانسته‌اند سلامت خود را به خانواده‌هایشان خبر دهند. همچنین هویت برخی از قربانیان شناسایی نشده است که با استقرار آزمایشگاه «دی‌ان‌ای» این افراد شناسایی خواهند شد.

سوختن یک خانه در شعله های آتش در «مالیبو»، ایالت کالیفرنیا. آتش سوزی در این ایالت باعث شده تاکنون ۲۵۰ هزارنفر ‌خانه‌هایشان را رها کنند.
سوختن یک خانه در شعله های آتش در «مالیبو»، ایالت کالیفرنیا. آتش سوزی در این ایالت باعث شده تاکنون ۲۵۰ هزارنفر ‌خانه‌هایشان را رها کنند.

​همچنین دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده، در مورد آتش سوزی کالیفرنیا روز شنبه به خبرنگاران گفت که آتش سوزی ها نتیجه «مدیریت ضعیف جنگل‌بانی » است.

پرزیدنت ترامپ در حساب کاربری توئیتر خود روز شنبه از مردم منطقه آتش‌سوزی خواست به دستورالعمل تخلیه مقامات دولتی و محلی گوش کنند و هشدار داد: آتش‌سوزی در کالیفرنیا بسیار سریع (در برخی موارد ۸۰ تا ۱۰۰ هکتار در دقیقه) گسترش می یابد.

کالیفرنیا اگر چه به آتش سوزی های بزرگ مشهور است اما این آتش‌سوزی بسیاری از ایرانیان ساکن در این منطقه را نیز دچار مشکل کرده است.

آتش سوزی نزدیک پارادایس معروف به شهر بهشت روز پنجشنبه گذشته آغاز شد. پیش از این مسئولان گفته بودند که تنها ۵ درصد آتش سوزی مهار شده است.

مقامات آمریکا این آتش سوزی را ویران‌کننده ترین و سومین آتش سوزی مرگبار تاریخ این کشور اعلام کرده‌اند.

پیش از این آتش سوزی جنگلی موسوم به «آتش توماس» که بیش از یکصد هزار هکتار از اراضی ایالت کالیفرنیا را نابود کرده بود، به عنوان بزرگترین حریق جنگلی در کالیفرنیا از سال ۱۹۳۲ میلادی بشمار می آمد که ۲۲ کشته بر جای گذاشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG