لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۲

ادامه آتش سوزی ها در کالیفرنیا


در کالیفرنیا، هزاران آتش نشان در حالی برای مهار شعله های آتش تلاش می کنند که بادهای محلی و پرقدرت سنتا آنا در حال گسترش شعله ها هستند. تا امروز بیش از ۲۰۰ هزار نفر از ساکنان مناطق شمال سن دیه گو خانه هایشان را تخلیه کرده و حداقل ۷۰۰ ساختمان اداری و مسکونی سوخته اند.

نیروهای امدادی همزمان با تغییر سرعت و جهت باد ناچار به گسترده کردن عملیات خود هستند.

گزارش ها از سانتا باربارا، ونتورا، اوهای و سایر شهرهای در مسیر آتش در شرق لوس آنجلس و شمال سن دیه گو، حاکی از شدت خرابی ها در منطقه ای به وسعت تقریبی ۷۰۰ کیلومتر مربع با خانه های چندین میلیون دلاری و متعلق به ستارگان سینما است.

تلاش برای مهار آتش سوزی کالیفرنیا ادامه دارد

جیمز براون سرپرست آتش نشانی منطقه ونتورا گفت: «شدت و جهت وزش باد تغییر کرده و ما توانسته ایم شعله ها را در مناطق شرقی کنترل کنیم ولی آتش به سمت جنوب زبانه می کشد. ما تمام تلاشمان را می کنیم که مردم بتوانند زودتر به ونتورا و سنت پائولو باز گردند».

روز دوشنبه نیز، یک مرکز پرورش اسب در این منطقه اسیر شعله های آتش شد و ده ها اسب گرانقیمت جان خود را از دست دادند.

پی یر مارتین، پرورش دهنده اسب گفت: «مشکل اینجا بود که اسب ها وقتی می ترسند رم می کنند و بسوی اصطبل فرار می کنند و اصطبل چوبی آتش گرفته بود و ما هر چه می کردیم آنها حاضر نبودند در جهت دیگری حرکت کنند».

گرچه بادهای سانتا آنا بومی این منطقه است اما گزارش اخیر لورنس لیور مور از کتابخانه ملی آمریکا پیشنهاد می کند که تغییرات اقلیمی و گرم شدن هوای کره زمین، عامل اصلی وسعت آتش سوزی در جنگل های جنوب کالیفرنیا است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG