لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۶

جشن بزرگ خداحافظی زن کالیفرنیایی پیش از "خودکشی قانونی"


بتسی دیویس در جشن خداحافظی پیش از خودکشی - ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۶ (عکس را نیلز آلپرت در اختیار آسوشیتدپرس گذاشته است)
بتسی دیویس در جشن خداحافظی پیش از خودکشی - ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۶ (عکس را نیلز آلپرت در اختیار آسوشیتدپرس گذاشته است)

یک زن اهل کالیفرنیا، که به بیماری غیرقابل علاجی مبتلا بود، پیش از استفاده از داروی تجویز شده به منظور پایان دادن به زندگی خود، یک جشن بزرگ دو روزه برگزار و برای آخرین بار با دوستان و بستگان خود دیدار و خداحافظی کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، بتسی دیویس قبلا همه دوستان و اقوام را از جزئیات تصمیم خود آگاه کرد. او از مهمان‌هایش با انواع نوشیدنی‌ها، کوکتل‌ها و همچنین پیتزای محبوبش، که همیشه از یک رستوران محلی می‌خرید، پذیرایی کرد.

این هنرمند ۴۱ ساله، به بیماری "اسکلروز جانبی آمیوتروفیک" یا "لو گهریگ" مبتلا بود؛ بیماری که دستگاه عصبی مغز و نخاع را به صورتی پیش رونده و غیرقابل ترمیم از بین می‌برد و در حال حاضر درمانی برای آن وجود ندارد.

وی نخستین شهروند کالیفرنیاست که از قانون جدید "حق پایان دادن خودخواسته به زندگی" در آن ایالت استفاده کرد و با استفاده از داروی تجویز شده از سوی پزشک، به زندگی‌ خود پایان داد. این قانون در چهار ایالت دیگر آمریکا نیز به اجرا در آمده است.

یک پرده بزرگ هم برای نمایش فیلم مورد علاقه خانم دیویس در آن خانه واقع در جنوب کالیفرنیا نصب شده بود، که همه ۳۰ مهمان او با هم به تماشای "رقص حقیقت" نشستند و پس از پایان فیلم، برای آخرین بار او را بوسیده و محل را ترک کردند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس از قول یکی از مهمانان به نام نیلز الپرت نوشت، "برای من و سایرین خیلی سخت بود که با این موضوع روبرو شویم؛ اما در نهایت هیچ شکی هم نداشتیم که فقط و فقط به خاطر او به آنجا خواهیم رفت."

وی در دعوتنامه‌ای که چند هفته پیش از مراسم جشن برای دوستان و بستگان خود فرستاد، توضیح داده بود که این مهمانی با مهمانی‌های دیگری که قبلا رفته‌اید تفاوت دارد و لازم است که از نظر احساسی، آرام و پرطاقت باشید.

با این حال او تنها یک شرط برای آنها گذاشته بود و آن این که هیچ کس نباید جلوی او گریه کند.

بتسی دیویس همانطور که بر روی تخت مخصوص خود خوابیده بود، پس از پایان دو روز جشن در سوم مرداد ماه، به کنار تپه‌ای برده شد و در آنجا با خوردن دارویی که دکتر قبلا به او داده بود، این دنیا را برای همیشه ترک کرد.

XS
SM
MD
LG