لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۰

چالش کسب‌و‌کارهای آمریکا در تامین نیروی کار همزمان با افزایش فرصت‌های شغلی


یک رستوران در حومه واشنگتن - سپتامبر ۲۰۲۱
یک رستوران در حومه واشنگتن - سپتامبر ۲۰۲۱

بازار کار و استخدام برای میلیون‌ها آمریکایی که در ماه‌های اولیه همه‌گیری کرونا از کار بیکار شدند، داغ شده است و کسب‌و‌کارها شدیداً به نیروی کار نیاز دارند.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، در بحبوحه شیوع گونه دلتای ویروس کرونا، بسیاری از این کارکنان حتی با وجود این که مزایای بیکاری‌ آنها رو به پایان است و کارفرماها حاضر به پرداخت دستمزد بیشتری به آنها در برخی از بخش‌های کاری هستند، ظاهراً عجله‌ای برای بازگشت به کار ندارند.

فرصت‌های شغلی در بسیاری از مشاغل خدماتی، مثل خدمات اقامت و پذیرایی، تمیز کردن خانه، نگهداری از کودکان و سالمندان، و دیگر خدمات شخصی مانند سالن‌های آرایش و زیبایی و امثال آنها زیاد است، اما در بسیاری از مناطق آمریکا کارکنان کافی برای ارائه این خدمات در دسترس نیست.

آرشیو
آرشیو

متیو متزگر، اقتصاد‌دان در دانشگاه کارونیای شمالی در شهر شارلوت، به صدای آمریکا گفت: «شما در سراسر آمریکا می‌توانید انواع مشابهی از کمبود کارکنان را مشاهده کنید.»

آقای متزگر اشاره کرد که برنامه محرک‌های اقتصادی دولت فدرال موجب شده است برخی از کارکنان درآمد موقت بالاتری را، به نسبت دستمزد آنها پیش از همه‌گیری، دریافت کنند.

وی افزود: «آن چه اینجا رخ می‌دهد این است که با دریافت حقوق بیکاری بالاتر، مردم کمتر تمایل به کار کردن و پذیرفتن دستمزد کمتر دارند.»

برخی دیگر از افراد بیکار می گویند، مایل نیستند به انجام مشاغلی بپردازند که آنها را در تماس نزدیک با مردم - و در نتیجه خطر ابتلا - قرار می‌دهد، به ویژه که ایالات متحده در حال حاضر روزانه به طور متوسط بیش از ۱۵۰۰ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا را گزارش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG