لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۰

بن بست در مذاکرات برای تصويب بودجه دولت آمريکا


بن بست در مذاکرات برای تصويب بودجه دولت آمريکا

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، در نظر دارد تا با قانونگذاران ارشد هر دو حزب دمکرات و جمهوری خواه روز پنجشنبه ديدار و گفتگو کند. اين در حالی است که قانون گذاران برای تصويب بودجه دولت به بن بست رسيده اند.

این دیدار چهارم در سه روز گذشته بین رئيس جمهوری، و رهبر اکثریت سنا، هری رید، از حزب دموکرات و رئيس مجلس نمايندگان، جان بی نر، از حزب جمهوری خواه، خواهد بود.
مذاکرات برای تصويب هزينه های دولت تا پايان سال مالی در ماه سپتامبر ادامه دارد. اما جمهوری خواهان و دموکرات ها پيرامون کاهش کدام برنامه ها و مقدار پولی آن، اختلاف نظر دارند.

آنها همچنین بر روی مسائل مربوط به سياست های مورد حمايت «تی پارتی» در حزب جمهوری خواه، از جمله قطع پرداخت کمک هزينه دولت به سازمان های انجام دهنده سقط جنين و جلوگيری از تلاش های دولت برای محدود ساختن گازهای گلخانه ای، اختلاف نظر دارند.

در اوايل روز پنجشنبه، هری ريد، مقام ارشد حزب دموکرات، اظهار داشت: بنظر می رسد دولت بسوی تعطيلی پيش می رود. يک دموکرات ديگر، سناتور چاک شومر گفت مذاکره کنندگان در مقدار کاهش بودجه به توافق رسيده اند ولی مسائل محيط زيستی و سقط جنين که «هیچ ارتباطی با کسری بودجه ندارند» مشکل اصلی در رسيدن به يک توافق هستند.

مقام ارشد حزب جمهوری خواه با سخنان سناتور شومر موافق نبود . وی گفت: اختلاف نظر در مورد مسائل بسیاری وجود دارد و هيچ توافقی درمورد ميزان کاهش بودجه بدست نيامده است.

در پیامی در توییتر، آقای اوباما گفت که اقتصاد آمريکا هنوز در حال خروج از «رکود اقتصادی فوق العاده عمیق است» و نرسيدن به توافق «غير قابل توجيه» است.

XS
SM
MD
LG