لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۸

نمایش قدرت هوایی آمریکا در سواحل نزدیک به کره شمالی


پرواز بمب افکنهای آمریکا در نزدیکی کره شمالی
پرواز بمب افکنهای آمریکا در نزدیکی کره شمالی

بمب افکن های آمریکا برای نمایش قدرت ایالات متحده، تا نزدیک ترین نقاط سواحل شرق کره شمالی پرواز کردند. به گفته وزارت دفاع آمریکا، این نزدیکترین پرواز بمب افکن های آمریکا به مرزهای کره شمالی در قرن بیست و یکم بوده است.

پنتاگون اعلام کرد این ماموریت در آسمان بین المللی نشان می دهد پرزیدنت ترامپ در مورد رفتارهای پر خطر کره شمالی به شدت جدی است.

دانا وایت، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: «این ماموریت نشان دهنده تصمیم ایالات متحده آمریکا و پیغام روشنی درباره گزینه های مختلف نظامی پرزیدنت ترامپ برای مقابله با هرگونه تهدید است. برنامه تسلیحاتی کره شمالی تهدیدی خطرناک علیه منطقه آسیا-پاسیفیک و کلا جامعه بین المللی است. ما آمادگی استفاده از حداکثر تواناییهای نظامی برای دفاع از کشورمان و متحدانمان را داریم.»

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، در واکنش به سخنان پرزیدنت ترامپ در مورد نابودی کامل کره شمالی در صورت حمله به آمریکا و یا متحدانش گفت، رئیس جمهوری آمریکا پاسخ محکمی خواهد گرفت. وزیر امور خارجه کره شمالی هم هفته پیش اعلام کرد پاسخ کشورش به سخنان رئیس جمهوری آمریکا، آزمایش قوی ترین بمب هیدروژنی خواهد بود. کره شمالی پیش از این اعلام کرده قصد دارد موشکی بسازد که قابلیت حمل کلاهک هسته ای تا تمامی نقاط خاک آمریکا را داشته باشد.

پنتاگون اعلام کرده بمب افکن های بی-وان بی، از گوام، و جنگنده های اف-۱۵ سی، از اوکیناوای ژاپن به پرواز در آمده و تا نزدیکی سواحل شرقی کره شمالی گشتزنی کرده اند.

ایالات متحده آمریکا این عملیات را گسترش منطقه غیر نظامی، به سمت شمال و سواحل کره شمالی، جایی که تا کنون هیچ جنگنده ای در قرن بیست و یکم تا آنجا پرواز نکرده توصیف کرده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG