لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۸

هشدار بولتون به حکومت ایران: در برابر آمریکا از زبان تهدید استفاده نکنید


جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری ایالات متحده - آرشیو
جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری ایالات متحده - آرشیو

مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه به حکومت جمهوری اسلامی ایران هشدار داد که در برابر ایالات متحده از زبان تهدید استفاده نکند.

به گزارش آسوشیتدپرس، جان بولتون گفت پرزیدنت ترامپ در گفت‌وگو با او خاطر نشان کرده اگر خطایی از ایران سر بزند، هزینه‌ای می‌پردازد که کمتر کشوری پرداخته است.

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در توئیتی به جمهوری اسلامی و حسن روحانی هشدار داد هرگز آمريكا را تهديد نكن، چون گرفتار عواقبى مى‌شوى كه در تاريخ كمتر كسى آن را تجربه كرده است.

پرزیدنت ترامپ خطاب به رئیس جمهوری ایران نوشت، «ما دیگر آن کشوری نیستیم که حرف‌های جنون آميز شما از خشونت و مرگ را تحمل کنیم. مواظب باش.»

این واکنش پرزیدنت ترامپ به سخنان روز گذشته حسن روحانی است که گفته بود «جنگ با ایران، مادر جنگ‌ها و صلح با ایران، مادر صلح‌ها است.»

رئیس جمهوری ایران همچنین به مقام‌های آمریکایی هشدار داده بود که «با دم شیر بازی نکنید، پشیمان کننده است.»

سخنگوی کاخ سفید نیز بعد از ظهر دوشنبه، در پاسخ به این پرسش که لحن توئیت شب گذشته پرزیدنت ترامپ شبیه لحن توئیتی است که سال گذشته خطاب به رهبر کره شمالی نوشت و آیا امکان مذاکراه بین رؤسای جمهوری ایران و آمریکا وجود دارد، گفت هدف ما قطع دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای است.

سارا هاکبی سندرز در نشست خبری روزانه خود در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری که پرسید آیا هدف دولت پرزیدنت ترامپ در نهایت تغییر رژیم در ایران است، گفت بار دیگر تکرار می‌کنم که هدف ما جلوگیری از دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای است، جدا از این که چه کسی در آنجا در قدرت باشد.

پرزیدنت ترامپ پیش از این بارها تکرار کرده است که دولت آمریکا حامی مردم ایران است و این موضع در سخنرانی وزیر خارجه آمریکا در جمع ایرانی آمریکایی‌ها به روشنی مورد تاکید قرار گرفت.

پرزیدنت ترامپ همچنین در یک نشست خبری در بروکسل پیش‌بینی کرده بود که با توجه به اقتصاد درحال فروپاشی ایران، جمهوری اسلامی در نهایت با او تماس خواهد گرفت و تقاضای توافق می‌کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG