لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۳

شرق آمریکا همچنان درگیر برف‌روبی و تلاش برای بازگشت به حالت عادی است


عملیات برف روبی در خیابان های شهر واشنگتن پایتخت ایالات متحده همچنان ادامه دارد
عملیات برف روبی در خیابان های شهر واشنگتن پایتخت ایالات متحده همچنان ادامه دارد

با وجود پایان گرفتن برف و کولاک در شرق ایالات متحده در ساعات پایانی شنبه، مسئولان در شهرهای این مناطق، از جمله نیویورک و واشنگتن پایتخت، همچنان درگیر پاک کردن خیابان‌ها و معابر اصلی برای باز گرداندن زندگی به حالت عادی هستند.

بارش برف سنگین و کولاک شدید که از بعد از ظهر جمعه آغاز و تا پایان شنبه ادامه یافت، زندگی در ایالت‌های شرقی آمریکا را فلج کرد و با وجود تلاش شبانه روزی مسئولان شهری و آسمان آفتابی روز یکشنبه، هنوز تردد در این شهرها با مشکل روبروست.

مدارس در بسیاری از مناطق ایالت‌های ویرجینیا، مریلند، نیویورک و همچنین شهر واشنگتن در روز دوشنبه تعطیل بودند و خدمات حمل و نقل عمومی، مانند مترو و اتوبوس، نیز با تاخیر و به صورت محدود، آغاز به کار کردند.

با وجود آن که خیابان‌های اصلی در این شهرها از برف پاک شده‌اند، اما هنوز بسیاری از معابر فرعی همچنان پوشیده از برف هستند و بخصوص افت دما در نیمه شب یکشنبه، موجب یخ‌زدگی و لغزندنی این خیابان‌ها شد.

هر چند برای بسیاری رفتن به سر کار در روز دوشنبه مشکل بود و تعطیلی آخر هفته برای کارمندان دولت فدرال به روز دوشنبه کشیده شد، اما برخی فروشگاه‌ها فعالیت‌های روزانه خود را از سر گرفتند و نشانه‌هایی از سرزندگی بار دیگر در شهرها نمایان شد.

برنامه پروازی فرودگاه‌ها نیز همچنان به وضعیت عادی باز نگشته است. حدود ۱۲ هزار پرواز در دو روز آخر هفته لغو شدند و به رغم باز شدن محدود برخی فرودگاه‌ها، هزاران مسافر سرگردان همچنان درصدد پرواز به مقصد مورد نظر خود هستند.

دست کم ۳۷ نفر در اثر برف و کولاک آخر هفته جان خود را از دست دادند؛ که سوانح رانندگی، خفگی ناشی از استنشاق منواکسید کربن و حمله قلبی در حال پارو کردن برف دلایل عمده این تلفات اعلام شده است.

XS
SM
MD
LG