لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۶

وزیر خارجه آمریکا بر لزوم رعایت حقوق بشر در همه کشورها تاکید و استاندارد دوگانه در این زمینه را رد کرد


آنتونی بلینکن در مراسم انتشار گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا از وضعیت حقوق بشر در جهان - ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
آنتونی بلینکن در مراسم انتشار گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا از وضعیت حقوق بشر در جهان - ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

وزیر امور خارجه ایالات متحده روز دوشنبه با اشاره به گفتگوهای روز یکشنبه خود با دو تن از وزیران اسرائیل درباره احتمال تحریم یکی از واحدهای ارتش این کشور از سوی دولت آمریکا گفت، ما استاندارد واحدی برای دوست و دشمن در زمینه حقوق بشر داریم.

آنتونی بلینکن در کنفرانس خبری انتشار گزارش سالانه وزارت امور خارجه درباره وضعیت حقوق بشر جهان در سال ۲۰۲۳ افزود: «به‌طور کلی، همانطور که ما به حقوق بشر در سراسر جهان نگاه می‌کنیم، استانداردهای یکسانی را نیز برای همه اعمال می‌کنیم و این فرقی نمی‌کند که آیا کشور مورد نظر، دشمن است یا دوست، یک رقیب است یا یک متحد.»

وزیر امور خارجه آمریکا با رد اتهام «استاندارد دوگانه» بر سر نقض حقوق بشر تاکید کرد که واشنگتن اتهام نقض حقوق بشر توسط ارتش اسرائیل و نقض قوانین استفاده از سلاح‌های آمریکایی را بررسی می‌کند.

پایگاه خبری آکسیوس یکشنبه ۲ اردیبهشت گزارش داد یوآو گالانت وزیر دفاع و بنی گانتز وزیر کابینه جنگ اسرائیل در تماس با وزیر امور خارجه آمریکا از او خواسته‌اند تا در تصمیم برای تحریم‌ یک واحد رزمی ارتش اسرائیل تجدید نظر کند.

اکسیوس یک روز پیش از آن در گزارش دیگری خبر داده بود که وزیر امور خارجه دولت جو بایدن احتمالا طی روزهای آینده تحریم‌هایی را علیه یک گردان ارتش اسرائیل به دلیل «نقض حقوق بشر» در اراضی اشغالی کرانه باختری اعلام می‌کند.

بر اساس این گزارش، سه منبع آگاه گفته‌اند اعضای گردان «نیتسح یهودا» ارتش اسرائیل بر اساس این تحریم از دریافت هرگونه کمک نظامی ایالات متحده منع خواهند شد.

XS
SM
MD
LG