لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۱

اتهام جدید دادستانی به میلیاردر آمریکایی؛ جفری اپستین به «پرداخت پول به شاهدان» متهم شد


دادستانی ایالات متحده جفری اپستین، میلیارد آمریکایی را که پیشتر به قاچاق جنسی متهم شده را به پرداخت پول به شاهدان احتمالی نیز متهم کرد.

خبرگزاری رویترز روز شنبه ۲۲ تیرماه نوشت که دادستانی در یک دادخواست در دادگاه منهتن اظهار کرد که جفری اپستین، میلیارد آمریکایی سرشناس به دو نفر که می‌توانند علیه او شهادت دهند، مقادیر زیادی پول داده است.

بنابر این گزارش، اپستین متهم است که به دو نفر برای آن‌که علیه او شهادت ندهند ۳۵۰ هزار دلار داده است.دادستانی گفت که از طریق پرونده‌هایی که از یک موسسه مالی بدست آمده به این موضوع پی برده‌اند.

نامی از این افراد که پول را دریافت کرده‌اند برده نشده اما دادستانی اعلام کرد که اپستین سال گذشته به یکی از این افراد ۱۰۰ هزار دلار و به دیگری ۲۵۰ هزار دلار داده است.

هنوز وکلای آقای اپستین به این اتهام واکنشی نشان نداده‌اند.

پیش از این جفری اپستین، میلیاردر آمریکایی صندوق های سرمایه گذاری و دارای ارتباط با سیاستمداران برجسته و چهره های شناخته شده، روز دوشنبه متهم شد که یک حلقه قاچاق جنسی را اداره می کرده که ظاهرا در آن از ده ها دختر زیر سن قانونی سوء استفاده شده است.

جفری برمن، دادستان فدرال در نیویورک، اپستین را متهم کرده که در عمارت خود در نیویورک یا پالم بیچ فلوریدا صدها دلار به دختران برای ماساژهای برهنه یا نیمه برهنه داده که ماهیتی به شدت جنسی داشته است.

به گفته دادستان، اپستین در سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ اغلب به بعضی از قربانیان خود که ۱۴ ساله بودند پول داده تا دختران زیر سن قانونی را نزد او بیاورند.

اپستین آخر هفته گذشته پس از بازگشت به ایالات متحده از پاریس با جت خصوصی اش بازداشت شد. دادستان ها می گویند پس از بازداشت اپستین در جستجو از خانه اش در نیویورک عکس هایی از دختران زیر سن قانونی پیدا کرده اند.

دادستان نیویورک گفت با وجودی که جرائم ادعایی بیش از یک دهه پیش رخ داده است، اما لازم است متهم کنندگان فرصت ارائه این اتهامات را در دادگاه داشته باشند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG