لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۲

میلیاردر آمریکایی به قاچاق جنسی متهم شد؛ استخدام دختران ۱۴ ساله


بخش انگلیسی صدای آمریکا - جفری اپستین، میلیاردر آمریکایی صندوق های سرمایه گذاری و دارای ارتباط با سیاستمداران برجسته و چهره های شناخته شده، روز دوشنبه متهم شد که یک حلقه قاچاق جنسی را اداره می کرده که ظاهرا در آن از ده ها دختر زیر سن قانونی سوء استفاده شده است.

جفری برمن، دادستان فدرال در نیویورک، اپستین را متهم کرده که در عمارت خود در نیویورک یا پالم بیچ فلوریدا صدها دلار به دختران برای ماساژهای برهنه یا نیمه برهنه داده که ماهیتی به شدت جنسی داشته است.

به گفته دادستان، اپستین در سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ اغلب به بعضی از قربانیان خود که ۱۴ ساله بودند پول داده تا دختران زیر سن قانونی را نزد او بیاورند.

اپستین آخر هفته گذشته پس از بازگشت به ایالات متحده از پاریس با جت خصوصی اش بازداشت شد. دادستان ها می گویند پس از بازداشت اپستین در جستجو از خانه اش در نیویورک عکس هایی از دختران زیر سن قانونی پیدا کرده اند.

دادستان نیویورک گفت با وجودی که جرائم ادعایی بیش از یک دهه پیش رخ داده است، اما لازم است متهم کنندگان فرصت ارائه این اتهامات را در دادگاه داشته باشند.

اپستین ۶۶ ساله در صورت محکومیت با حکم تا ۴۵ سال زندان روبرو خواهد شد. او اتهامات علیه خود را رد کرده است. اپستین با دونالد ترامپ، بیل کلینتون و پرنس اندرو بریتانیا رابطه ای دوستانه دارد.

نقاشی از حضور آقای استین در دادگاه
نقاشی از حضور آقای استین در دادگاه

اپستین بیش از یک دهه پیش اتهامات مشابهی را پشت سر گذاشته بود. او در آن زمان پذیرفت در پی جذب فردی زیر ۱۸ سال برای روسپی گری بوده و نهایتا با حکم ۱۳ ماه حبس روبرو شد، اما اجازه پیدا کرد نیمی از بیشتر روزها را در دفتر کارش در پالم بیچ بگذراند.

این امر در توافق وکلای اپستین با آلکساندر آکوستا، وکیل وقت دولت فدرال، به دست آمد. پرزیدنت ترامپ سال ۲۰۱۷ آکوستا را به عنوان وزیر کار دولت خود منصوب کرد.

آکوستا در دفاع از توافق اش با وکلای اپستین در آن زمان گفته بخشی از این توافق شامل این بود که اپستین نام خود را به عنوان متجاوز جنسی در وبسایت های دولتی ثبت کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG