لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۷

جنرال موتورز امسال ۳ ميليون خودرو در چين می‌فروشد


شرکت خودروسازی جنرال موتورز آمریکا انتظار دارد فروش خودروهای خود را در سال جاری میلادی در چین به بيش از ۳ ميليون و ۱۰۰ هزار دستگاه برساند.

مت تسين رئيس شعبه اين غول خودروسازی جهان در چين می‌گويد، تحقيقات ضدانحصاری دولت چين هيچگونه تاثيری بر فعاليتهای بازرگانی اين شرکت نخواهد داشت.

مت تسين روز چهارشنبه ۲ مهرماه (۲۴ سپتامبر) به خبرنگاران گفت، پیش‌بینی می‌شود رشد فروش محصولات جنرال موتورز و شرکای چینی‌اش کمی جلوتر از رشد کل بازار بين ۸ تا ۱۰ درصد خواهد بود.

جنرال موتورز و ساير خودروسازان جهانی به بازار چين، بزرگترین بازار خودرو در جهان، از روی تعداد خودروهای فروخته شده، برای درآمد نگاه می‌کنند و هم اکنون درحال سرمایه گذاری‌های سنگين برای جلب سلايق چينی‌ها هستند.

آقای تسين گفت، ميزان فروش محصولات جنرال موتورز در طول سال ۲۰۱۲ ميلادی ۱۱ و ۴ دهم درصد نسبت به سال پيش از آن رشد کرده بود. در سال گذشته نيز ۳ ميليون و ۱۰۰ هزار خودروی ساخت اين شرکت در چين به فروش رسيد و انتظار می رود در سال جاری فروش محصولات جنرال موتورز از اين هم فراتر رود.

اقتصاد چين در سال جاری از شتاب افتاد و کند شد و به موازات آن بازار خودروی اين کشور نيز، با تقريبا ۱۴ درصد کاهش فروش در ماه مه، و ۸ و نيم درصد افت در ماه اوت، اکنون به نظر سرد می‌رسد.

نظرات خوش بینانه تسین با تحقیقات گسترده‌ای در صنعت خودرو توسط بازرسان ضدانحصار همزمان شده است.

شرکت‌های آودی و کرایسلر به جرم تثبيت نادرست حداقل قیمت برای وسایل نقلیه و یا خدمات ديگر جریمه شده‌اند. گروهی از تامین کنندگان قطعات خودروهای ژاپنی نيز به اتهام تبانی برای تثبیت قیمت جریمه شدند.

این بازرسان، شرکت جنرال موتورز را تاکنون متهم به هیچ خلافی نکرده‌اند.

تسین گفت جنرال موتورز به درخواست های دولت برای ارائه اطلاعات پاسخ داده است، اما اين روند را بازرسی نمی‌داند.

XS
SM
MD
LG