لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۴

مراسم ادای سوگند نخستین دادستان کل زن آفریقایی‌تبار آمریکا برگزار شد


مراسم ادای سوگند نخستین دادستان کل زن آفریقایی‌تبار آمریکا برگزار شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

مراسم رسمی ادای سوگند لورتا لینچ، نخستین زن سیاهپوست آمریکایی که به مقام دادستانی کل ایالات متحده منصوب شده است، روز چهارشنبه با حضور رئیس جمهوری آمریکا در شهر واشنگتن برگزار شد.

باراک اوباما پائیز سال گذشته خانم لینچ ۵۵ ساله و فارغ‌التحصیل حقوق از دانشگاه هاروارد را برای این سمت انتخاب کرد و سنای آمریکا نیز اوایل اردیبهشت ماه صلاحیت او را به عنوان دادستان کل کشور تایید کرد.

وی سپس در روز هفتم اردیبهشت ماه، در مراسمی با حضور جو بایدن معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در محل وزارت دادگستری در واشنگتن، فعالیت خود را در این مقام بطور رسمی آغاز کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی در مراسم روز چهارشنبه، با اشاره به این که رسیدگی به جرایم نیازمند برخورد هوشمندانه به جای استفاده محض از زور است، شخصیت و توانایی‌های لورتا لینچ را ستود و برای او آرزوی موفقیت کرد.

پس از سخنرانی آقای اوباما، خانم لینچ به عنوان هشتاد و سومین دادستان کل ایالات متحده، در برابر کتاب مقدس سوگند خورد تا در چارچوب قانون اساسی، به دفاع از منافع کشور و هموطنان خود بپردازد.

لورتا لینچ، کار خود را در دستگاه قضایی آمریکا به عنوان دادستان فدرال از سال ۱۹۹۰ میلادی آغاز کرده، و در سال ۲۰۱۰ به هیأت مشاوران اریک هولدر دادستان کل ایالات متحده پیوست.

ساعاتی پیش از برگزاری این مراسم، خانم لینچ با پیوستن به شبکه اجتماعی توئیتر، همچنین نخستین دادستان کل آمریکا شد که در شبکه‌های اجتماعی حضوری فعال خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG