لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۷

هشدار آمریکا درباره حمله تروریستی به فروگاه اوگاندا


سفارت ایالات متحده در اوگاندا نسبت به امکان حمله تروریستی به فرودگاه بین المللی انتبه، در ۴۰ کیلومتری جنوب کامپالا پایتخت اوگاندا، هشدار داد.

سفارت آمریکا در وبسایت خود نوشت به گزارش منابع اطلاعاتی، «تهدید مشخصی» وجود دارد که یک گروه تروریستی ناشناس امروز – پنجشنبه ۳ ژوئیه (۱۲ تیر ماه) – بین ساعت ۹ تا ۱۱ به وقت محلی، به فرودگاه حمله خواهد کرد. سفارت می‌گوید اطلاعات را از پلیس اوگاندا دریافت کرده است.

یک مقام ارشد پلیس به صدای آمریکا گفت چنین هشداری به سفارت داده نشده است، اما یادآور شد پلیس اقدامات اضافی برای حفاظت از فرودگاه انجام داده است؛ او همچنین گفت فرودگاه امن است.

پیشتر، مقام‌های دولت باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا اعلام کردند که ایالات متحده قصد دارد امنیت را در برخی فرودگاه‌های خارجی تقویت کند.

وزیر امنیت داخلی آمریکا می‌گوید ایالات متحده امنیت برخی فروگاه‌های خارجی را که پروازهای مستقیم به آمریکا دارند تقویت می‌کند. او در مورد انگیزه چنین اقدامی توضیحی نداد و از فرودگاه‌ها نام نبرد.

روز پنجشنبه، خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع ضدتروریسم در آمریکا گفت کارشناسان نگران تلاش جدید القاعده برای ساختن بمبی هستند که می‌تواند از بازرسی‌های امنیتی در فرودگاه‌ها بگذرد و به داخل هواپیما منتقل شود.

خبرگزاری فرانسه، به نقل از یک مقام در وزارت امنیت داخلی آمریکا، که نامی از او برده نشد، گفت تمرکزهای امنیتی در فرودگاه‌ها در خاورمیانه و اروپا افزایش یافته است.

فرودگاه های بریتانیا نیز در پی دریافت این تصمیم آمریکا، بر اقدامات امنیتی افزوده‌اند.

XS
SM
MD
LG