لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۹

ژنرال پتریوس: استراتژی جنگ در افغانستان تغییر نخواهد کرد


فرمانده جدید نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان تعهد می کند در کوشش های جنگی در افغانستان پیشرفت شود، در عین حال هشدار می دهد که نبردی سخت با شورشیان طالبان در راه است.
ژنرال دیوید پتریوس، روز پنجشنبه در بروکسل، مقامات اتحادیه را از طرح های خود برای جنگ در افغانستان آگاه ساخت و گفت در استراتژی ضد شورش تغییری صورت نخواهد گرفت.
بعنوان بخشی از این استراتژی، پتریوس بار دیگر بر تعهد ناتو به کاهش تلفات غیر نظامیان تاکید گذاشت، و عهد کرد برای حفاظت از مردم افغانستان، «هر کاری را که از نظر انسانی امکان پذیر است» انجام دهد.
پتریوس، که در جریان یک کنفرانسی خبری با آندرس فوگ راسموسن دبیر کل ناتو سخن می گفت، اظهار داشت او چگونگی پیشرفت عملیات جنگی را بررسی خواهد کرد، اما در مقررات درگیری، که برخی می گویند سربازان را در کوشش برای حفظ غیر نظامیان بگونه ای غیر لازم بخطر می اندازد، تغیری روی نخواهد داد.
راسموسن قول داد از ژنرال پتریوس و استراتژی نظامی حمایت کند.
پتریوس یک روز پس از آن به بروکسل رفت که سنای آمریکا با ۹۹ رای موافق انتصاب او به عنوان فرمانده جدید نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان تصویب کرد، ژنرال پتریوس جایگزین ژنرال استنلی مک کریستال می شود که هفته پیش استعفا داد.
پریزیدنت بارک اوباما گفت اقدام سریع سنا و «تجربه بی بدیل» ژنرال پتریوس ادامه استراتژی او را برای شکست دادن طالبان و تقویت توانایی های افغانستان مسلم خواهد ساخت.

XS
SM
MD
LG