لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۴

وزیر کار آمریکا بعد از حواشی پرونده‌ای در دوران دادستانی فلوریدا از سمت خود استعفا کرد


آلکس آکوستا
آلکس آکوستا

«آلکس آکوستا» وزیر کار دولت آمریکا، روز جمعه ۲۱ تیر ماه اعلام کرد از سمت خود استعفا کرده و ظرف یک هفته آینده پست خود را ترک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آلکس آکوستا گفت: فکر می‌کنم با شرایط موجود، اقدام درست این باشد که از سمت خود کناره‌گیری کنم.

آلکس آکوستا، ۱۰ سال پیش و زمانی که دادستان در ایالت فلوریدا بود، در جریان بررسی پرونده یک میلیاردر متهم به ارتباط با قاچاق جنسی، به سازش بر سر پرونده رسید. جفری اپستین، متهم پرونده، با قبول برخی موارد اتهامی با حکم ۱۳ ماه حبس روبرو شد.

در روزهای اخیر، نام جفری اپستین دوباره در رسانه های آمریکا مطرح شد. پرونده او اینبار در دادستانی نیویورک بار دیگر پیگیری شده و او متهم شد یک حلقه قاچاق جنسی را اداره می‌کرده، که ظاهرا در آن از ده‌ها دختر زیر سن قانونی سوء استفاده شده است.

جفری اپستین آخر هفته گذشته پس از بازگشت به ایالات متحده از پاریس با جت خصوصی‌اش، بازداشت شد. دادستان‌های پرونده می‌گویند پس از بازداشت اپستین، در جست‌وجو از خانه‌اش در نیویورک عکس‌هایی از دختران زیر سن قانونی پیدا کرده‌اند.

سناتور چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای آمریکا، آلکس آکوستا را به اعمال کم‌کاری در ۱۰ سال پیش و در زمانی که دادستان پرونده بوده متهم کرده و خواستار استعفای او شده بود.

پرزیدنت ترامپ روز جمعه در سخنان کوتاهی از «آلکس آکوستا» تمجید کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG